Tomáš Plekanec už nebude dál reprezentovat

Herning (Dánsko) - Čtvrtek byl dnem loučení. Nejen, že se vypadnutím ze čtvrtfinále loučili samotní čeští reprezentanti s mistrovstvím světa v Dánsku a nejen, že se s koučováním reprezentace rozloučil Josef Jandač. Krátce po prohraném duelu s Američany oznámil konec své reprezentační kariéry Tomáš Plekanec. „Tohle je skutečně moje tečka v českém dresu,“ uvedl konkrétně zkušený hokejista po čtvrtfinálovém zápase.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomáš Plekanec

V Dánsku si chtěl pochopitelně dojít pro kov vůbec nejcennější, který mu v jeho reprezentační sbírce chyběl. A chybět bude nadále, přičemž o něj už v budoucích letech bojovat nebude. Držitel stříbrné medaile ze světového šampionátu roku 2016 a bronzů z MS 2011 a 2012 ukončil po neúspěšném čtvrtfinále svou bohatou kariéru v národním týmu. „Těžko už teď něco vrátíme zpátky, zase se nám bohužel nepovedlo nejdůležitější utkání šampionátu. Hlavně proto, že jsme byli na začátku zakřiknutí a báli se hrát. Nezdálo se mi, že by na nás nějak vlítli, ale dali dva góly vlastně z ničeho," řekl k duelu s USA Plekanec a pokračoval: „Když jsme se pak zvedli a srovnali na těch 2:2, tak jsem věřil, že ten vítězný gól přece jen dáme. Rozhodovaly ale detaily, třeba rychlejší přistupování v obraně, v tom byli Američani lepší než my. Musím taky uznat, že Kane zahrál skvěle. Vzal to na sebe a rozhodl."

V současném výběru kouče Josefa Jandače byl Tomáš Plekanec nejstarším reprezentantem a na otázku, zda bude nosit dres se státním znakem na prsou i v dalších letech odpověděl následujícím způsobem: „Já už ne, reprezentace teď už bude pro jiný kluky."

Dánský šampionát nebude vzpomínat jako ne šampionát s nejhorším ledem vůbec, ale především na šampionát, během kterého národní tým cítil obrovskou podporu ze strany českých fanoušků, kteří fandili nejenv Kodani v rámci základní skupiny, ale do poslední chvíle ve čtvrtfinále v Herningu. „V tom je největší krása národního týmu. I když končíme smutní a zase dřív než jsme chtěli, rád bych to viděl pozitivně. Spousta mladých kluků, kteří tady byli, to může dotáhnout daleko. Budu jim držet palce," dává naději české hokejové reprezentaci do příštích let Plekanec.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Extraliga 10. kolo: Indiáni zdolali lídra, Tygři na vítězné vlně, Chomutov…

14.10.2018 19:13 Plzeň - Šlágr desátého kola rozhodl pro Plzeň Vojtěch Němec, který dal Hradci gól ze hry i z…

Extraliga 9. kolo: Hradec opět v čele a bývalý repre kouč má první body!…

13.10.2018 10:05 Aktualizováno Praha - Pokračování hokejové extraligy přineslo výhru v prodloužení pro Hradec, který 3:2 porazil…

Extraliga 7. kolo: Trápení Chomutova nekončí! Chemici poprvé ztratili a…

06.10.2018 09:27 Aktualizováno Chomutov - Sedmé kolo hokejové extraligy nabídlo jednu jistotu. Trápící se Chomutov prohrál i sedmý…

Hokejové MS by mělo být u nás v roce 2024. Konečné rozhodnutí padne v…

27.09.2018 18:26 Praha - Tuzemští hokejoví fanoušci se pomalu můžou začít na další hokejový světový šampionát, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama