Tomáš Plekanec už nebude dál reprezentovat

Herning (Dánsko) - Čtvrtek byl dnem loučení. Nejen, že se vypadnutím ze čtvrtfinále loučili samotní čeští reprezentanti s mistrovstvím světa v Dánsku a nejen, že se s koučováním reprezentace rozloučil Josef Jandač. Krátce po prohraném duelu s Američany oznámil konec své reprezentační kariéry Tomáš Plekanec. „Tohle je skutečně moje tečka v českém dresu,“ uvedl konkrétně zkušený hokejista po čtvrtfinálovém zápase.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomáš Plekanec
doporučujeme

V Dánsku si chtěl pochopitelně dojít pro kov vůbec nejcennější, který mu v jeho reprezentační sbírce chyběl. A chybět bude nadále, přičemž o něj už v budoucích letech bojovat nebude. Držitel stříbrné medaile ze světového šampionátu roku 2016 a bronzů z MS 2011 a 2012 ukončil po neúspěšném čtvrtfinále svou bohatou kariéru v národním týmu. „Těžko už teď něco vrátíme zpátky, zase se nám bohužel nepovedlo nejdůležitější utkání šampionátu. Hlavně proto, že jsme byli na začátku zakřiknutí a báli se hrát. Nezdálo se mi, že by na nás nějak vlítli, ale dali dva góly vlastně z ničeho," řekl k duelu s USA Plekanec a pokračoval: „Když jsme se pak zvedli a srovnali na těch 2:2, tak jsem věřil, že ten vítězný gól přece jen dáme. Rozhodovaly ale detaily, třeba rychlejší přistupování v obraně, v tom byli Američani lepší než my. Musím taky uznat, že Kane zahrál skvěle. Vzal to na sebe a rozhodl."

V současném výběru kouče Josefa Jandače byl Tomáš Plekanec nejstarším reprezentantem a na otázku, zda bude nosit dres se státním znakem na prsou i v dalších letech odpověděl následujícím způsobem: „Já už ne, reprezentace teď už bude pro jiný kluky."

Dánský šampionát nebude vzpomínat jako ne šampionát s nejhorším ledem vůbec, ale především na šampionát, během kterého národní tým cítil obrovskou podporu ze strany českých fanoušků, kteří fandili nejenv Kodani v rámci základní skupiny, ale do poslední chvíle ve čtvrtfinále v Herningu. „V tom je největší krása národního týmu. I když končíme smutní a zase dřív než jsme chtěli, rád bych to viděl pozitivně. Spousta mladých kluků, kteří tady byli, to může dotáhnout daleko. Budu jim držet palce," dává naději české hokejové reprezentaci do příštích let Plekanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevídaná smlouva v extralize. Kouč Varaďa prodloužil smlouvu s Třincem o…

03.04.2020 17:15 Poté, co se poslední extraligová sezóna 2019/20 předčasně ukončila kvůli aktuální pandemii…

Hokejové Vítkovice se dohodly s hráči na snížení platů o polovinu

03.04.2020 03:47 Vedení hokejových Vítkovic se domluvilo při pandemii koronaviru s hráči na snížení březnových a…

Růžička potvrzen hlavním trenérem Hradce Králové i pro příští sezónu

02.04.2020 17:35 Aktualizováno Během předčasně ukončené extraligové sezóny 2019/20 přišel do Hradce Králové coby rovnocenný…

Přijde posila jako hrom? Extraligový nováček z Budějovic očekává hvězdného…

01.04.2020 11:03 Hokejisté Českých Budějovic se stali pro nadcházející sezónu 2020/21 nováčkem Tipsport Extratligy a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy