Tomáš Plekanec už nebude dál reprezentovat

Herning (Dánsko) - Čtvrtek byl dnem loučení. Nejen, že se vypadnutím ze čtvrtfinále loučili samotní čeští reprezentanti s mistrovstvím světa v Dánsku a nejen, že se s koučováním reprezentace rozloučil Josef Jandač. Krátce po prohraném duelu s Američany oznámil konec své reprezentační kariéry Tomáš Plekanec. „Tohle je skutečně moje tečka v českém dresu,“ uvedl konkrétně zkušený hokejista po čtvrtfinálovém zápase.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomáš Plekanec

V Dánsku si chtěl pochopitelně dojít pro kov vůbec nejcennější, který mu v jeho reprezentační sbírce chyběl. A chybět bude nadále, přičemž o něj už v budoucích letech bojovat nebude. Držitel stříbrné medaile ze světového šampionátu roku 2016 a bronzů z MS 2011 a 2012 ukončil po neúspěšném čtvrtfinále svou bohatou kariéru v národním týmu. „Těžko už teď něco vrátíme zpátky, zase se nám bohužel nepovedlo nejdůležitější utkání šampionátu. Hlavně proto, že jsme byli na začátku zakřiknutí a báli se hrát. Nezdálo se mi, že by na nás nějak vlítli, ale dali dva góly vlastně z ničeho," řekl k duelu s USA Plekanec a pokračoval: „Když jsme se pak zvedli a srovnali na těch 2:2, tak jsem věřil, že ten vítězný gól přece jen dáme. Rozhodovaly ale detaily, třeba rychlejší přistupování v obraně, v tom byli Američani lepší než my. Musím taky uznat, že Kane zahrál skvěle. Vzal to na sebe a rozhodl."

V současném výběru kouče Josefa Jandače byl Tomáš Plekanec nejstarším reprezentantem a na otázku, zda bude nosit dres se státním znakem na prsou i v dalších letech odpověděl následujícím způsobem: „Já už ne, reprezentace teď už bude pro jiný kluky."

Dánský šampionát nebude vzpomínat jako ne šampionát s nejhorším ledem vůbec, ale především na šampionát, během kterého národní tým cítil obrovskou podporu ze strany českých fanoušků, kteří fandili nejenv Kodani v rámci základní skupiny, ale do poslední chvíle ve čtvrtfinále v Herningu. „V tom je největší krása národního týmu. I když končíme smutní a zase dřív než jsme chtěli, rád bych to viděl pozitivně. Spousta mladých kluků, kteří tady byli, to může dotáhnout daleko. Budu jim držet palce," dává naději české hokejové reprezentaci do příštích let Plekanec.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Extraliga 3. kolo: Sparta zlomila kletbu Indiánů, Litvínov rozsekal…

21.09.2018 19:10 Plzeň - Po dlouhých pěti zápasech se podařilo pražské Spartě porazit neoblíbenou Plzeň. Na výhru 3…

Extraliga 2. kolo: Stále stoprocentní jsou už jen čtyři týmy, vede…

17.09.2018 14:19 Brno - Druhé pokračování seriálu s názvem hokejová extraliga přineslo dvě střetnutí skutečně…

Extraliga 1. kolo: Hokej je tu! Indiáni skalpovali Liberec, Sparta zvládla…

14.09.2018 18:12 Praha - Fanoušci se dnes konečně dočkali. Po dlouhé letní pauze začala hokejová extraliga. Už po…

Hokejista Čáslava v problémech? Zastavila ho policie, měl pozitivní test…

29.08.2018 20:11 Aktualizováno Pardubice - Pardubický hokejista Petr Čáslava, mistr světa z roku 2010, měl při dopravní kontrole…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama