Rozhodnuto ještě před výkonným výborem? Novým koučem hokejové reprezentace by se měl stát Miloš Říha

Praha - O nástupci kouče Josefa Jandače, jenž skončil coby trenér hokejového národního týmu poté, co skončilo nedávné mistrovství světa v Dánsku, se podle původního plánu mělo rozhodnout až 7. června, kdy se uskuteční výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), který měl vybrat ze tří kandidátů a to z Filipa Pešána, Václava Varaďi a Miloše Říhy. Podle informací deníku Sport je už nyní ovšem rozhodnuto a to tak, že by kormidla u reprezentace měl chopit Miloš Říha. Přestože právě deník Sport ve středu píše o tom, že už se měl s tímto devětapadesátiletým stratégem, který v minulosti dovedl Pardubice k druhému místu v lize, domluvit na spolupráci samotný prezident ČSLH Tomáš Král, tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund zatím nic nechce potvrzovat. "Jsou to ryzí spekulace. Jediný orgán, který může rozhodnout, je výkonný výbor ČSLH. Nadále jsou ve hře tři kandidáti, které jsme před časem zveřejnili," řekl konkrétně Zikmund pro Sport.cz.

Přidejte svůj názor

Miloš Říha, pravděpodobně nový kouč hokejové reprezentace
doporučujeme

Miloš Říha má největší šanci stát se reprezentačním trenérem i proto, že je jako jediný ze tří kadidátů v současnosti bez jakýchkoli závazků. Další dva kandidáti jsou totiž vázani s extraligovými kluby, zatímco Václav Varaďa vedle koučování reprezenatce juniorů vede Třinec, Filip Pešán pro změnu trénuje Liberec. Aby se někdo z těchto tří jmen nakonec stal reprezentačním koučem, musí takovýto kandidát získat minimálně šest hlasů z celkových jedenácti.

Deník Sport není jediným médiem, které mluví o anažování Miloše Říhy jako o hotové věci. To samé psal i Blesk ještě během letošního světového šampionátu.

Připomeňme, že Miloš Říha je bez práce od loňského října, kdy ukončil spolupráci se Slovanem Bratislava, vedle toho má tento český kouč velké zkušenosti především z ruské KHL, kde koučoval Chimik Voskresensk, Spartak Moskva, Petrohrad, Omsk a Atlant Mytišči, se kterým se mu podařilo dojít až do finále. Stříbrné medaile získal hned dvakrát i s Pardubicemi, dvakrát pak došel až pro titul s bratislavským Slovanem (2002 a 2005).

Dodejme ještě, že úplně původně se hodne spekulovalo jako o možných nástupcích Josefa Jandače, který mimochodem od příští sezóny bude spolu s asistentem Jiřím Kalousem trénovat v KHL Magnitogorsk, o Liboru Zábranském a Martinu Strakovi. Jak trenér mistrovského Brna, tak i ještě do nedávna kouč Plzně ale nabídku ze strany ČSLH odmítli.

Nahradí Fishera Nedvěd? Řešit se má i post generálního manažera

Post hlavního trenéra by nemusel být jediným, kde by došlo ke změně v rámci národního týmu. Mluví i o změně na postu generálního manažera, který momentálně zastává Jiří Fishera. V hokejovém zákulisí se spekuluje o Petru Nedvědovi jako o možném Fisherově nástupci. "Výkonný výbor bude prioritně řešit otázku hlavního trenéra 7. června. Další složení realizačního týmu včetně generálního manažera se bude řešit až následně. Samozřejmě nemohu vyloučit, že pozice generálního manažera se bude řešit i na nejbližším setkání, ale vše začíná volbou hlavního trenéra. K jménům kandidátů se nebudeme vyjadřovat," řekl k tomu Zikmund.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velké změny v reprezentacích! Hokejovou dvacítku už nepovede Varaďa,…

23.01.2020 19:15 Po čtvrtečním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje se pořadně zatřáslo v…

Skvělý Třinec! Na nejstarším hokejovém turnaji v Davosu si zahraje finále

30.12.2019 23:11 Čeští hokejoví fanoušci vzhledem k tomu, co Třinec předváděl na Spenglerově poháru minulý rok, od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama