Hokejové MS by mělo být u nás v roce 2024. Konečné rozhodnutí padne v květnu

Praha - Tuzemští hokejoví fanoušci se pomalu můžou začít na další hokejový světový šampionát, který se bude konat na českém území. Zástupci Česka, Ruska a Švédska v Mezinárodní hokejové federaci IIHF, jejíž kongres probíhal dva dny na Maltě, se totiži dohodli na tom, že hokejové MS by se v České republice mělo konat v roce 2024 a bude to tak po devíti letech, co se světový šampionát do Česká zase vrátí. Tento návrh podpořilo i samotné vedení IIHF. Definitivum však padne z jejich strany až během příštího MS v Bratislavě, tedy v květnu 2019.

Přidejte svůj názor

Fanoušci na stadionu
doporučujeme

Součástí dohody mezi zmíněnými zástupci Mezinárodní hokejové federace je i to, že by se v roce 2023 konal světový šampionát v ruském Petrohradě, kde tak bude díky tomu světu představena nová aréna o kapacitě čítající celkem 22 500 míst, jež tam teprve vznikne. V roce 2025 se pak hokejový turnaj uskuteční ve Švédsku. „Pořadatelství mistrovstvích světa v letech 2023 až 2025 sice bude řešit až kongres IIHF příští rok v květnu během šampionátu na Slovensku, nicméně jsme rádi, že se nám teď na Maltě podařilo dosáhnout cílů, na kterých jsme se předem neformálně domluvili s Ruskem a Švédskem," okomentoval úspěšná vyjednávání na Maltě tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Během MS v Bratislavě se tak tedy oproti předchozím letům nebude jednat o pořadatelství jednoho budoucího mistrovství, ale rovnou o třech. „Rok 2023 by patřil Rusku, rok 2024 České republice a rok 2025 Švédsku. Žádná z uvedených zemí by v daný rok neměla mít protikandidáta," prozrazuje dále Zikmund.

Ten taky potvrdil, že vyjednanou dohodu mezi Českem, Ruskem a Švédskem má podporu i u IIHF. „Ta (dohoda) má i podporu IIHF, se stoprocentní platností ale ještě pořadatelství ohlásit nemůžeme, protože do 15. ledna může podat žádost o kandidaturu na jakýkoliv z oněch tří šampionátů kterákoliv další země. Věříme ale, že je vše na dobré cestě," řekl svazový mluvčí.

Připomeňme, že naposledy se hokejové MS konalo v Česku v roce 2015 a jedná se tak doposud o nejnavštěvovanější šampionát v historii.

Loading...
Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize Litvínova vyústila v konec Šlégra. Nahradí ho dočasně hned trojice…

26.11.2019 16:37 Hokejový Litvínov se stává dalším extraligovým klubem, ve kterém se mění trenér. Bývalý hokejový…

Bříza o krok blíže k vedení světovému hokeji. Český hokej mu schválil…

22.11.2019 15:47 Bývalý gólman a funkcionář pražské Sparty Petr Bříza je zase blíže k tomu, aby se mohl příští rok…

Zábranský se vrací k brněnské Kometě. Nahrazuje Fialu, jenž rezignoval po…

18.11.2019 17:18 Na lavičku hokejového Brna se po nedělní rezignaci dosavadního kouče Jihomoravanů Petra Fialy vrací…

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama