Hokejové MS by mělo být u nás v roce 2024. Konečné rozhodnutí padne v květnu

Praha - Tuzemští hokejoví fanoušci se pomalu můžou začít na další hokejový světový šampionát, který se bude konat na českém území. Zástupci Česka, Ruska a Švédska v Mezinárodní hokejové federaci IIHF, jejíž kongres probíhal dva dny na Maltě, se totiži dohodli na tom, že hokejové MS by se v České republice mělo konat v roce 2024 a bude to tak po devíti letech, co se světový šampionát do Česká zase vrátí. Tento návrh podpořilo i samotné vedení IIHF. Definitivum však padne z jejich strany až během příštího MS v Bratislavě, tedy v květnu 2019.

Přidejte svůj názor

Fanoušci na stadionu

Součástí dohody mezi zmíněnými zástupci Mezinárodní hokejové federace je i to, že by se v roce 2023 konal světový šampionát v ruském Petrohradě, kde tak bude díky tomu světu představena nová aréna o kapacitě čítající celkem 22 500 míst, jež tam teprve vznikne. V roce 2025 se pak hokejový turnaj uskuteční ve Švédsku. „Pořadatelství mistrovstvích světa v letech 2023 až 2025 sice bude řešit až kongres IIHF příští rok v květnu během šampionátu na Slovensku, nicméně jsme rádi, že se nám teď na Maltě podařilo dosáhnout cílů, na kterých jsme se předem neformálně domluvili s Ruskem a Švédskem," okomentoval úspěšná vyjednávání na Maltě tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Během MS v Bratislavě se tak tedy oproti předchozím letům nebude jednat o pořadatelství jednoho budoucího mistrovství, ale rovnou o třech. „Rok 2023 by patřil Rusku, rok 2024 České republice a rok 2025 Švédsku. Žádná z uvedených zemí by v daný rok neměla mít protikandidáta," prozrazuje dále Zikmund.

Ten taky potvrdil, že vyjednanou dohodu mezi Českem, Ruskem a Švédskem má podporu i u IIHF. „Ta (dohoda) má i podporu IIHF, se stoprocentní platností ale ještě pořadatelství ohlásit nemůžeme, protože do 15. ledna může podat žádost o kandidaturu na jakýkoliv z oněch tří šampionátů kterákoliv další země. Věříme ale, že je vše na dobré cestě," řekl svazový mluvčí.

Připomeňme, že naposledy se hokejové MS konalo v Česku v roce 2015 a jedná se tak doposud o nejnavštěvovanější šampionát v historii.

Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama