Otřesy mozku a zranění hlavy? NHL se dohodla na vyrovnání s hráči

Vedení NHL se dohodlo na předběžném vyrovnání s právními zástupci některých bývalých hokejistů, kteří ligu zažalovali kvůli otřesům mozku a zraněním hlavy.

Přidejte svůj názor

NHL

Soudní spor u federálního soudu v Minnesotě je největší tohoto druhu a týká se více než stovky bývalých hráčů NHL. Ti představitelům soutěže vyčítají, že je liga neochránila před úrazy hlavy, nevarovala hráče před riziky a naopak podporovala násilnou hru, jež vedla k jejich zraněním.

Podle magazínu Forbes je celková hodnota vyrovnání 18,9 milionu dolarů včetně 22.000 dolarů pro každého hráče, jenž je účastníkem sporu. NHL uvedla, že svou odpovědnost neuznává, ale dohoda je podle ní v nejlepším zájmu obou stran.

Vedle zaplacení fixní částky také NHL hráčům, kteří na vyrovnání přistoupí, zaplatí neurologické vyšetření. V případě pozitivního testu na poškození mozku vyplatí soutěž hráčům až 75.000 dolarů na léčbu.

Bývalí hokejisté, kteří na dohodu nepřistoupí, mohou pokračovat v individuálních soudních sporech s ligou. Podle podmínek vyrovnání má ale NHL právo vypovědět dohodu v případě, že se nezúčastní všichni hráči.

Vedení slavné hokejové ligy čelí kvůli údajně liknavému přístupu ke zranění hlavy několika žalobám. Po předčasných úmrtích bývalých bitkařů Stevea Montadora, Dereka Boogaarda, Wadea Belaka, Ricka Rypiena či Boba Proberta se snesla na NHL kritika za to, že před riziky poškození mozku hokejisty více nevarovala.

Témata: NHL | hokej | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesionální kariéru považuji za ukončenou, řekl Jágr

31.01.2019 20:20 Kladno - Již rok je na Kladně nejen jeho majitelem, ale i jeho hráčem. Stalo se tak poté, co…

Potvrzeno. Bokroš po skandálu u slovenské "dvacítky" už pokračovat nebude

23.01.2019 11:07 Bratislava - Dosavadní trenér slovenského hokejového národního týmu hráčů do 20 let Ernest Bokroš…

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama