Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko-americké NHL. Bude tomu tak od roku 2021, kdy se ke stávajícím 31 celkům přidá i Seattle. Rozhodlo o tom hlasování na úterním zasedání na Sea Islandu, kde se sešli majitelé všech dosavadních 31 účastníků NHL. K tomu, aby Seatlle rozšíril rodinu hokejové NHL, bylo potřeba, aby z těchto 31 klubů byly pro tři čtvrtiny. Jak ale poté uvedl samotný komisionář Garry Batman, hlasování bylo nakonec jednomyslné. Za svůj vstup zatím bezejmenný klub do soutěže zaplatí 650 milionů dolarů (14,8 miliardy korun).

Přidejte svůj názor

NHL

Seattle bude hrát Západní konferenci, která tak od sezóny 2021/2022 bude mít stejný počet účastníků, jako Východní konference, v níž nalezneme 16 týmů. Konkrétně bude soupeřem týmů působící v Pacifické divizi, přičemž tu kvůli tomu opustí Arizona, jež tak bude nově hrát v divizi Centrální.

Protože se tedy podle dohody očekává, že Seattle vstoupí do NHL až do zmiňované sezóny 2021/22, má tak tedy ještě dostatek času na rekonstrukci své haly, jež název Key Arena. Ta by měla Seattle přijít na 750 milionů dolarů. V roce 2021 to tak bude poprvé od roku 2008, kdy se v Seattlu bude chodit na nějakou vrcholnou soutěž v halovém sportu. Právě před deseti lety to bylo naposledy proto, že tehdy ve městě skončil basketbalový klub SuperSonics.

Nápad vrátit do Seattlu nějaký halový sport a to rovnou hokej přišel od společnosti Seattle Hockey Partners, jejíž majitelem je David Bonderman. Jeho nejbližšími spolupracovníky jsou pak filmový producent Jerry Bruckheimer a prezident a výkonný šéf Tod Leiweke. Ti všichni si přáli start Seattlu v NHL už v roce 2020, nakonec ale tento plán museli odložit o rok právě kvůli rekonstrukci haly.

Nyní se tedy s pomocí veřejností hledá název, pod kterým se bude klub v NHL prezentovat. Ve hře jsou například takové názvy jako Ohniváci, Lososi či Krakeni.

Témata: hokej | NHL | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama