Z tréninku rovnou do nemocnice! Český hokejový reprezentant měl ošklivý pád

Praha - Tento týden se začala česká hokejová reprezentace připravovat na blížící se hokejový světový šampionát, jenž se letos v květnu bude konat v Bratislavě. Právě z tohoto soustředění, které bude trvat několik týdnů, kouč českého národního týmu Miloš Říha vybere hráče do závěrečné nominace na dlouho očekávaný turnaj. Po středečním tréninku ale musel toto soustředění opustit útočník Michal Bulíř a to poté, co bez cizího zavinění ošklivě upadl na mantinel. Moment, který z počátku jeho kolegy reprezentanty pobavil, následně u spoluhráčů vyvolal zděšení z toho, co nakonec s Michalem Bulířem, jenž se pak z ledu dlouho nezvedal a kluziště nakonec musel opustit s pomocí členů realizačního týmu. Sedmadvacetiletý útočník působící na klubové úrovni aktuálně v ruském Magnitogorsku pak absolvoval cestu do motolské nemocnice.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Byla to zprvu celkem nevinná situace. Po jednom z mnoha cvičení se Bulíř chtěl dostat ke střídačce, aby si trochu oddechl, cestou mu ale podjely brusle a Bulíř tak nekontrolovatelně padal na mantinel. Situace, jež třeba spoluhráče mohla ze začátku na chvíli pobavit, se ale proměnila v drama. Když se Bulíř dlouho nemohl z ledu zvednout a bylo vidět, že trpí bolestmi. Stoupnout si jen tak mu nešlo a tak museli k mistrovi Extraligy z roku 2016, kdy triumfoval s Libercem, členové realizačního týmu, s nimiž pak pomalu v předklonu opustil led.

Ve Fakultní nemocnici v Motole pak u lékaře národního týmu Tomáše Vyskočila podstoupil vyšetření, které ale naštěstí potvrdilo, že žádné vážnější následky pád na Bulířovi nezanechal. „Naštěstí neprokázalo podezření na závažné poranění, třeba páteře," okometoval pro Sport.cz výsledky z vyšetření svazový mluvčí Zdeněk Zikmund. Přitom na stadionu v pražském Edenu, kde první dny reprezentačního soustředění probíhají, ve čtvrtek Bulíř k vidění nebyl. „Odcestoval do rodného Liberce, kde podstoupí další vyšetření," dodal další informaci mluvčí Zikmund s tím, že právě po libereckém vyšetření se veřejnost dozví, co je Bulířovi konkrétně.

Jsou tedy ve hře dvě možnosti, jak by to mohlo být s Michalem Bulířem dál. Když se nic vážného neobjeví, mohl by se český útočník opět zapojit do tréninkového procesu, pokud by tomu bylo naopak, hrozila by mu i neúčast na bratislavkém šampionátu.

Loading...
Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro český hokej: Zemřel trenér Bukač, který dovedl nároďák k dvěma…

20.04.2019 16:43 Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač. V letech 1985 v Praze a 1996 ve Vídni…

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama