Červenka devátý start na MS nepřidá. Hokejistu trápí zdravotní problémy

Praha - Ještě ani neskončil první týden soustředění české hokejové reprezentace na letošní světový šampionát konající se v Bratislavě a už nyní se ví, že ke svým předešlým osmi startům na hokejových MS další nepřidá třiatřicetiletý útočník Roman Červenka. Ten se totiž ve čtvrtek omluvil z přípravy na šampionát kvůli zdravotním potížím, které ho dlouhodobě trápí. Informoval o tom deník Sport. "Mrzí mě to, nároďák pro mě vždycky znamenal nejvíc. Ale teď to nejde. Potřebuju všechno doléčit," oznámil konkrétně Červenka, jenž si v této sezóně zahrál za Curych pouze šestadvacetkrát.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.
doporučujeme

Vedle takto malému počtu odehraných zápasů ve švýcarské lize mu pak zdravotní potíže nedovolily ani jednou v této sezóně obléknout reprezentační dres. Plicní embolie, potíže s kyčlí a se zády. To jsou ty důvody, proč se tedy letos nestal pevnou součástí reprezentačního kádru, jak tomu bylo v předešlých letech. Připomeňme, že vedle osmi mistrovství světa se hokejista zúčastnil v minulosti i třech olympijských her a jednoho Světového poháru.

"Cítím, že se to za poslední roky hrozně nastřádalo. Tentokrát jsem vycítil, že je potřeba se dát pořádně dohromady. Odpočinout si, ale zároveň i potrénovat. Určitě mě mrzí, že se o mistrovství nepoperu, vždycky za reprezentaci hraju rád. Ale teď to opravdu nejde. Možná i kvůli tomu, že jsem v minulých letech měl vždycky po mistrovství kratší léto, mě to tentokrát dohnalo," řekl dále forvard, který v reprezentačním dresu nastoupil celkem ke 157 zápasům, během kterých se mu podařilo nastřílet 41 gólů. Díky tomu tak mezi aktivními reprezentanty se těmito statistikami může chlubit, protože má z nich na svém kontě nejvíce jak zápasů, tak i gólů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kladno sestoupilo, přesto by mohl hrát Jágr příští sezónu v extralize. Ve…

04.06.2020 19:54 Legendární český hokejista Jaromír Jágr by mohl hrát i v příští sezóně Tipsport extraligu a to i…

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy