Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve Zlíně ví, kdo tento klub, jehož cesta letos skončila v předkole play-off, v roli kouče povede v té následující. Dosavadního trenéra Roberta Svobodu totiž nahradí Antonín Stavjaňa a jako první o tomto příchodu do Zlína informovaly ve středu odpoledne klubové webové stráky slovenské Nitry, kterou dosud Stavjaňa kormidloval. Asistenty tohoto trenéra, jenž měl se Zlínem podepsat dvouletou smlouvu, pak budou Martin Hamrlík a Richard Hazdira, který bude mít na starosti gólmany. Obě tato jména asistovala ve Zlíně i pod Robertem Svobodou.

Přidejte svůj názor

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně.
doporučujeme

Samotný prezident niterského klubu Miroslav Kováčik se k odchodu Antonína Stavjani do Zlína vyjádřil následujícími slovy: „Navzdory platné smlouvě jsme trenérovi nebránili odejít. Dostal nabídku z rodného města a určitě jde o posun v jeho kariéře. Za odvedenou práci mu děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti."

Právě s Nitrou je spjato v poslední době jméno Antonína Stavjani vůbec nejvíce. S přestávkami totiž tento klub trénoval hned šest sezón, přičemž v každé z nich s ním dokázal dojít k medaili. V sezóně 2015/16 Nitra dokonce vyhrála slovenský mistrovský titul, letos pak postoupila pod jeho vedením až do finále, kde však nestačila na Banskou Bystrici.

Bývalý obránce, jenž v národním týmu došel hned ke dvěma titulům světového šampionátu a vedle toho získal z MS i čtyři bronzy, je ale spjat nejen s Nitrou, ale i se Zlínem. Právě Zlín totiž vedl jako trenér už na přelomu tisíciletí v letech 1999-2001, stejně tak tomu bylo v sezóně 2002/03. V následující sezóně , kdy zlínský hokej slavil mistrovský titul, pak v tomto klubu působil jako sportovní manažer.

Kromě Zlína pak ještě v minulosti v Česku působil jako kouč v následujících klubech: České Budějovice, Třinec a Karlovy Vary.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro český hokej: Zemřel trenér Bukač, který dovedl nároďák k dvěma…

20.04.2019 16:43 Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač. V letech 1985 v Praze a 1996 ve Vídni…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Brutální útoky na hokejové fanoušky: Policie obvinila 16 lidí, čtyři jsou…

09.04.2019 12:42 Policie obvinila 16 příznivců prvoligového hokejového klubu AZ Havířov ve věku od 17 do 39 let z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama