V pátek na lavičce nebude! Trenér hokejové reprezentace Říha musel do nemocnice

Nitra - Během právě probíhající přípravy na blížící se světový šampionát, jenž se letos bude od 10. května konat na Slovensku v Bratislavě a Košicích, potkal českou hokejovou reprezentaci nečekaný problém. Do pátečního duelu v Nitře, kde v těchto dnech probíhá další část přípravy, proti Slovákům totiž národní tým vstoupí bez svého hlavního kormidelníka na lavičce, tedy bez Miloše Říhy staršího. Tento šedesátiletý stratég musel být totiž převezen do nemocnice na dvoudenní pozorování. Svaz nechtěl nikterak komentovat, co stojí za Říhovou hospitalizací. V sobotu, kdy česká reprezentace bude opět v Nitře hrát odvetný zápas proti Slovákům, by už měl být ale Říha zase společně s mužstvem.

Miloš Říha, trenér české hokejové reprezentace
doporučujeme

Na středečním tréninku byl Miloš Říha starší ještě přítomen, ve čtvrtek už ale na tréninku vládla nad svými svěřenci jeho dvojice asistentů Robert Reichel a Karel Mlejnek. Právě oni zastoupí Miloše Říhu i při pátečním duelu.

„Miloš Říha ve čtvrtek absolvoval kontrolní vyšetření v nemocnici v Nitře, které ukázalo, že je potřeba dvoudenní krátkodobá hospitalizace kvůli pozorování," prozrazuje ve svém prohlášení pro Sport.cz svazový mluvčí Zdeněk Zikmund. Ten zatím nechtěl zdravotní problém hlavního kouče národního týmu blíže specifikovat. „Nejedná se ale o nic, co by mělo ohrozit jeho účast na květnovém mistrovství světa," dodal ještě.

Jak už bylo výše zmíněno, v pátek sice Říha na lavičce nebude, v sobotu už by ale měl být opět v plném pracovním nasazení. „Beru to úplně normálně, to vyšetření bylo prostě nutné a poradíme si s tím. Jsme tady jako tým a je úplně jedno, kdo bude na střídačce. V pátek tam budeme my s Karlem (Mlejnkem)," řekl pro ČTK Reichel s tím, že je se svým nadřízeným stále v kontaktu. „Komunikujeme a řešíme tréninky i sestavu. Určitá komplikace to samozřejmě je, ale ne na takové úrovni, že by Miloš nemohl nic. Prostě se to tak stalo a je to realita. Věříme, že tady zase brzy bude a vše bude v pohodě," doufá Reichel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama