V pátek na lavičce nebude! Trenér hokejové reprezentace Říha musel do nemocnice

Nitra - Během právě probíhající přípravy na blížící se světový šampionát, jenž se letos bude od 10. května konat na Slovensku v Bratislavě a Košicích, potkal českou hokejovou reprezentaci nečekaný problém. Do pátečního duelu v Nitře, kde v těchto dnech probíhá další část přípravy, proti Slovákům totiž národní tým vstoupí bez svého hlavního kormidelníka na lavičce, tedy bez Miloše Říhy staršího. Tento šedesátiletý stratég musel být totiž převezen do nemocnice na dvoudenní pozorování. Svaz nechtěl nikterak komentovat, co stojí za Říhovou hospitalizací. V sobotu, kdy česká reprezentace bude opět v Nitře hrát odvetný zápas proti Slovákům, by už měl být ale Říha zase společně s mužstvem.

Miloš Říha, trenér české hokejové reprezentace
doporučujeme

Na středečním tréninku byl Miloš Říha starší ještě přítomen, ve čtvrtek už ale na tréninku vládla nad svými svěřenci jeho dvojice asistentů Robert Reichel a Karel Mlejnek. Právě oni zastoupí Miloše Říhu i při pátečním duelu.

„Miloš Říha ve čtvrtek absolvoval kontrolní vyšetření v nemocnici v Nitře, které ukázalo, že je potřeba dvoudenní krátkodobá hospitalizace kvůli pozorování," prozrazuje ve svém prohlášení pro Sport.cz svazový mluvčí Zdeněk Zikmund. Ten zatím nechtěl zdravotní problém hlavního kouče národního týmu blíže specifikovat. „Nejedná se ale o nic, co by mělo ohrozit jeho účast na květnovém mistrovství světa," dodal ještě.

Jak už bylo výše zmíněno, v pátek sice Říha na lavičce nebude, v sobotu už by ale měl být opět v plném pracovním nasazení. „Beru to úplně normálně, to vyšetření bylo prostě nutné a poradíme si s tím. Jsme tady jako tým a je úplně jedno, kdo bude na střídačce. V pátek tam budeme my s Karlem (Mlejnkem)," řekl pro ČTK Reichel s tím, že je se svým nadřízeným stále v kontaktu. „Komunikujeme a řešíme tréninky i sestavu. Určitá komplikace to samozřejmě je, ale ne na takové úrovni, že by Miloš nemohl nic. Prostě se to tak stalo a je to realita. Věříme, že tady zase brzy bude a vše bude v pohodě," doufá Reichel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Zemřel bývalý trenér hokejové reprezentace Miloš Říha (†61)

01.09.2020 14:04 Bývalý trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha starší v 61 letech zemřel. Úspěšný kouč, který…

Jak to bude s hokejovým MS v příštím roce? Bělorusko odpovědělo lotyšskému…

29.08.2020 15:04 Hokejový svět je nadále v nejistotě v otázce kolem světového šampionátu, jenž by se měl podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama