Když mužům vládne žena. V hokejové Spartě budou mít generální ředitelku

Praha - Během tohoto týdne přišla informace o tom, že hokejovou Spartu prodal její dosavadní majitel Petr Bříza investiční skupině Kaprain finančníka Karla Pražáka. Nyní pokračují v klubu hrající své domácí zápasy v libeňské O2 Aréně změny v jeho vedení. Ve čtvrtek tak přišla další informace a to o nové generální ředitelce Sparty, kterou se stala Barbora Snopková Haberová. Stejně tak bude mít Sparta i nového sportovního manažera. Na něm vystřídá Michala Broše jiný bývalý sparťanský hokejista Petr Ton. Všechny tyto změny potvrdil Ondřej Pechar, zástupce investiční skupiny Kaprain. „S Petrem Tonem máme jasně rozdělené role. Mým úkolem je postarat se o manažerské vedení klubu, jeho hladký chod a další rozvoj. Petrovi přitom chci zajistit nejlepší možné podmínky pro jeho práci. Na Petrovi bude co nejdřívější zlepšení a stabilizace výkonnosti A-týmu a rozvoj mládežnického hokeje," sdělila nová generální ředitelka Snopková Haberová pro klubové webové stránky.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hokejisté pražské Sparty (ilustrační foto)
doporučujeme

Předešlé manažerské zkušenosti nabyla Snopková Haberová z České pošty nebo z různých nadačních fondů a kromě toho pak působila v e středočeské vládě vedenou někdejším hejtmanem Davidem Rathem, jenž byl nepravomocně odsouzen za korupci. I když se totakto nezdá, Barbora Snopková Haberová má k hokeji blízko. Jejím dědečkem je totiž plzeňská legenda Zdeněk Habera, otcem zase bývalý extraligový rozhodčí Ivo Haber. Vdaná je pak za Jana Snopka, bývalého obránce, jenž má doma ligový titul, který získal s Pardubicemi a jenž v současnosti působí jako kondiční trenér plzeňských hokejistů.

Jejím nejbližším pobočníkem ve Spartě tedy bude Petr Ton, který se svými 293 góly střeleckým rekordmanem v historii pražského klubu. „Sparta není obyčejný klub. Je to nedílná součást české i mé osobní hokejové historie. Do své funkce nastupuji s jediným cílem. Lidé by se v příštích sezonách neměli ptát, kterých šest týmů jde rovnou do play off. Mělo by být jasné, že je to Sparta a pět dalších," říká, kde by se měl klub v budoucnosti pohybovat a pokračuje: „K tomu vede jen jedna cesta. Ve spolupráci s trenérem Kruppem musíme vybudovat silný kádr postavený na zkušených osobnostech a mladých talentovaných hráčích, které jsme si vychovali v mládežnických kategoriích."

Dodejme, že Ton, který se stal v dresu Sparty, se kterou v letech 2005 a 2006 získal mistrovský titul hned třikrát nejlepším kanonýrem extraligy, nahrazuje ve funkci sportovního manažera Michala Broše. Ten v klubu ale bude působit nadále, jen na jiné pozice. Připomeňme, že za Broše coby sportovního manažera Sparta vždy vypadla v předkole play-off a tak stále čeká na tolik toužený titul,který Pražané získali naposledy před dvanácti lety.

„Jsme samozřejmě na úplném začátku a před dalšími významnými kroky se musíme s chodem klubu detailně seznámit," uzavřela Snopková Haberová. Přesto potvrdila, že i v příští sezóně bude Sparta hrát své domácí zápasy v pražské O2 Aréně.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kladno sestoupilo, přesto by mohl hrát Jágr příští sezónu v extralize. Ve…

04.06.2020 19:54 Legendární český hokejista Jaromír Jágr by mohl hrát i v příští sezóně Tipsport extraligu a to i…

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy