Reprezentace čeká v Bratislavě na Francouze. Na MS se tak nepředstaví Kovář

Bratislava - Jen krátce po příjezdu do dějišttěě světového šampionátu a ještě den před jeho zahájením se dozvěděl gólman Jan Kovář, že se na blížícím se letošním mistrovství světa v ledním hokeji nepředstaví. A to i přesto, že tento muž s maskou absolvoval celou přípravu. Trenér národního týmu Miloš Říha ho totiž nezapsal na soupisku pro šampionát, na které se aktuálně nachází zatím 19 reprezentantů včetně dvou následujících brankářů Patrika Bartošáka a Šimona Hrubce. Realizační tým v čele s již zmiňovaným šedesátiletým stratégem totiž čeká na Pavla Francouze, který už má letenku na cestu ze zámoří do slovenské metropole.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

V Bratislavě se tak tedy v současnosti nachází 24 českých hráčů, z nichž pět jmen ještě čeká, kdo zaplní poslední prázdné míosto na soupisce určenou pro páteční zápas se Švédskem. "Napíšeme dva brankáře, sedm obránců a možná 11 útočníků," prozradil už před časem kouč Říha, jak se zachová směrem k úvodnímu duelu mistrovství.

Na zaplnění onoho dvacátého volného místa na soupisce čekají bek Petr Zámorský, forvaredi Hynek a Tomáš Zohornovi, David Tomášek a Robin Hanzl. Vedle toho pak realizační tým ještě čeká na to, jak dopadnou výstupní prohlídky s pohovory v případě útočníka Radka Faksy, jehož Dallas v těchto dnech skončil v bojích o Stanley Cup. "Podoba soupisky se může ještě změnit, máme na čas ji doplnit až do chvíle, kdy budou zbývat dvě hodiny do zápasu," připomněl veřejnosti svazový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Miloš Říha se vracel k již bratislavským tréninkům, kde modré dresy určené pro hráče čekající na zapsání na soupisku meli jak oba bratři Zohornové, tak i David Tomášek. A zatímco jeden den Tomášek hrál ve dvojici s Hynkem, druhý zase s Tomášem. "Ani tahle sestava z tréninku, kdy jsme zkoušeli určitou variantu, není finální. Myslím, že to nefunguje, takže to vrátíme zpátky. Odehrajeme to ve třech lajnách a ve čtvrté budeme improvizovat. Počkáme si, až přijede centr, a složíme to jinak," prozradil Říha, že skutečně čeká na Faksu a pokračoval: "Zase je to pro nás taková novinka. Mysleli jsme ještě na další posily, ale máme na to rozhodnutí ještě čas. Soupisku můžeme nahlásit až dvě hodiny před zápasem."

Připomeňme, že třicetiletý brankář Kovář patřil v oné trojici brankářů, která byla doposud přítomna v Bratislavě k nejzkušenějším, jelikož má na svém kontě více než pět desítek startů za národní tým. Bartošák dosud nastoupil do pouhých devíti zápasů za národní mužstvo, Hrubeš pak do šesti.

Není rozhodně bez zajímavosti, že mezi devatenácti zapsanými hráči na soupisce se nachází i Jakub Vrána, který tak může proti Švédsku zaznamenat svůj první reprezentační start. To jiný útočník Jan Kovář je svými 116 starty zase nejzkušenějším členem kádru.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize Litvínova vyústila v konec Šlégra. Nahradí ho dočasně hned trojice…

26.11.2019 16:37 Hokejový Litvínov se stává dalším extraligovým klubem, ve kterém se mění trenér. Bývalý hokejový…

Bříza o krok blíže k vedení světovému hokeji. Český hokej mu schválil…

22.11.2019 15:47 Bývalý gólman a funkcionář pražské Sparty Petr Bříza je zase blíže k tomu, aby se mohl příští rok…

Zábranský se vrací k brněnské Kometě. Nahrazuje Fialu, jenž rezignoval po…

18.11.2019 17:18 Na lavičku hokejového Brna se po nedělní rezignaci dosavadního kouče Jihomoravanů Petra Fialy vrací…

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama