MS v hokeji: Češi mají už nyní jisté čtvrtfinále. Soupeř zdaleka jistý není

Základní skupiny sice ještě na právě probíhajícím hokejovém světovém šampionátu na Slovensku ani neskončily, přesto už teď můžou být čeští fanoušci v klidu. Jejich národní tým vedený koučem Milošem Říhou tootiž už mají jistou účast ve čtvrtfinále, v nejdůležitější fázi celého turnaje, A to i přesto, že Čechy čekají ještě dva zápasy ve skupině. V neděli od 16:15 nastoupí proti Rakousku, v úterý od 12:15 pak základní skupinu B zakončí soubojem se Švýcary.

Přidejte svůj názor

MS v hokeji 2019
doporučujeme

Svěřenci již zmiňovaného šedesátiletého stratéga ovšem chtějí nejen, že po sedmi letech dojít k vytouženým medailím, ale také se po skupině nestěhovat z Bratislavy do druhého města pořádající tento šampionát, tedy do Košic. Tak by se stalo pouze v případě, kdyby po skupině český tým skončil na třetí nebo čtvrté pozici. O tom, zda nakonec Češi zůstanou i pro čtvrtfinálový duel ve slovenské metropoli, může hodnš napovědět sobotní večerní zápas skupiny B mezi Švédskem a Švýcarskem, stejně pak i výsledky těchto týmu v jejich soubojích s Ruskem. Nejjdenoduší pro národní tým však bude porazit nejen Rakousko, ale v posledním duelu skupiny i Švýcarsko. Tak už by se o žádné další výsledky dalších týmů starat neměl a v Bratislavě by tak jistojistě zůstal i nadále.

Soupeř týmu kapitána Jakuba Voráčka vzejde, jak už tomu bývá na světových šampionátech pravidlem, z druhé skupiny, tedy ze skupiny A hrané v Košicích. Z ní už teď určitě postupují Finové a a téměř jistě i Němci, přičemž jejich vzájemný duel na závěr nemusí určitě vítěze skupiny A. Největší šanci na to mají právě Finové, protože Němci mají před sebou kromě sobotního zápasu s Kanadou ještě zápas s USA.

Podle všeho bude český tým čekat na svého čtvrtfinálového soka až do samotného konce základních skupin, tedy do pozdního úterního večera. Tehdy totiž skončí zámořský souboj mezi Kanadou a Američany a ten rozhodne o finální podobě skupiny A.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bříza o krok blíže k vedení světovému hokeji. Český hokej mu schválil…

22.11.2019 15:47 Bývalý gólman a funkcionář pražské Sparty Petr Bříza je zase blíže k tomu, aby se mohl příští rok…

Zábranský se vrací k brněnské Kometě. Nahrazuje Fialu, jenž rezignoval po…

18.11.2019 17:18 Na lavičku hokejového Brna se po nedělní rezignaci dosavadního kouče Jihomoravanů Petra Fialy vrací…

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Bude světovému hokeji vládnout Čech? Zájem o to má bývalý gólman

06.11.2019 20:03 V příštím roce si bude muset Mezinárodní hokejová federace IIHF zvolit nástupce dosavadního šéfa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama