MS v hokeji: Češi mají už nyní jisté čtvrtfinále. Soupeř zdaleka jistý není

Základní skupiny sice ještě na právě probíhajícím hokejovém světovém šampionátu na Slovensku ani neskončily, přesto už teď můžou být čeští fanoušci v klidu. Jejich národní tým vedený koučem Milošem Říhou tootiž už mají jistou účast ve čtvrtfinále, v nejdůležitější fázi celého turnaje, A to i přesto, že Čechy čekají ještě dva zápasy ve skupině. V neděli od 16:15 nastoupí proti Rakousku, v úterý od 12:15 pak základní skupinu B zakončí soubojem se Švýcary.

MS v hokeji 2019
doporučujeme

Svěřenci již zmiňovaného šedesátiletého stratéga ovšem chtějí nejen, že po sedmi letech dojít k vytouženým medailím, ale také se po skupině nestěhovat z Bratislavy do druhého města pořádající tento šampionát, tedy do Košic. Tak by se stalo pouze v případě, kdyby po skupině český tým skončil na třetí nebo čtvrté pozici. O tom, zda nakonec Češi zůstanou i pro čtvrtfinálový duel ve slovenské metropoli, může hodnš napovědět sobotní večerní zápas skupiny B mezi Švédskem a Švýcarskem, stejně pak i výsledky těchto týmu v jejich soubojích s Ruskem. Nejjdenoduší pro národní tým však bude porazit nejen Rakousko, ale v posledním duelu skupiny i Švýcarsko. Tak už by se o žádné další výsledky dalších týmů starat neměl a v Bratislavě by tak jistojistě zůstal i nadále.

Soupeř týmu kapitána Jakuba Voráčka vzejde, jak už tomu bývá na světových šampionátech pravidlem, z druhé skupiny, tedy ze skupiny A hrané v Košicích. Z ní už teď určitě postupují Finové a a téměř jistě i Němci, přičemž jejich vzájemný duel na závěr nemusí určitě vítěze skupiny A. Největší šanci na to mají právě Finové, protože Němci mají před sebou kromě sobotního zápasu s Kanadou ještě zápas s USA.

Podle všeho bude český tým čekat na svého čtvrtfinálového soka až do samotného konce základních skupin, tedy do pozdního úterního večera. Tehdy totiž skončí zámořský souboj mezi Kanadou a Američany a ten rozhodne o finální podobě skupiny A.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejen ve fotbale, i v hokeji řádí covid-19. Je ohrožena soutěž Generali…

25.07.2020 17:17 Má to být premiéra nové soutěže, která by měla být zároveň i přípravou na nadcházející sezónu…

Hokejisté Litvínova musí kvůli nákaze v týmu do karantény

23.07.2020 18:08 Hokejisté Litvínova přerušili kvůli nákaze koronavirem v týmu přípravu na novou extraligovou sezonu…

Hokej zamíří do horského prostředí. Ve Špindlerově Mlýně se pod širým…

21.07.2020 19:03 To, o čem se před několika dny v tuzemském hokejovém zákulisí začalo mluvit, se nyní potvrdilo. V…

Problémy českých hokejistů v NHL. Po Patrňákovi jsou v karanténě i Voráček…

19.07.2020 12:46 David Pastrňák společně s Ondřejem Kašem působící v Boston Bruins nejsou jedinými českými legionáři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama