MS v hokeji: Čeští fanoušci se mohou začít těšit. V roce 2024 bude v Česku další MS

Je to už čtyři roky, kdy se na českém území konal hokejový světový šampionát naposledy. Po pátečním bratislavském ujednání je nyní jasné, že se hokejový turnaj v České republice představí opět v roce 2024. I tentokrát budou pořadatelskými městy Praha a Ostrava, nově se mluví i o Brnu, kde by měla do té doby postavit nová hala. Bylo také rozhodnuto o světových šampionátech v letech 2023 a 2025. V roce 2023 se turnaj uskuteční v ruském Petrohradu, v roce 2025 pak ve Švédsku a Dánsku. Právě na tom se domluvili zástupci Česka, Ruska a Švédska už před rokem na Maltě.

Přidejte svůj názor

Fanoušci na stadionu
doporučujeme

V roce 2024 to tak bude devět od doby, kdy se v Česku představil světový hokej naposledy. A bylo to právě v roce 2015, kdy byl vytvořen celkový divácký rekord v historii MS, když tento šampoinát navšívilo 741 690 diváků.

Dodejme, že se v Česku v minulosti konal světový šampionát ještě v roce 2004 a stejně jako v roce 2015 ho hostila Praha s Ostravou. Obě města budou určitě pořádat turnaj i v roce 2024, přičemž do hry se hlásí ještě jeden zájemce. "Nezakrývám, že je tu určitá snaha v Brně postavit novou halu s poměrně značnou kapacitou. Ovšem s touto informací se dá v současné době těžko pracovat, protože není ani kopnuto do země. Nicméně nevylučuju situaci, že kdyby k tomu došlo, tak budeme jednat jednak Český svaz ledního hokeje mezi sebou a jednak s Mezinárodní hokejovou federací, kde mistrovství uspořádáme," prozradil ještě před pátečním kongresem Martin Urban, sekretář Českého hokeje.

Připomeňme, že v příštím roce se hokejové MS bude konat ve dvou švýcarských městech a to v Curychu a Lausanne, za dva roky pak turnaj budou spolupořadat Bělorusové s Lotyši. V roce 2022 se hokejový cirkus přesune do Finska, konkrétně do Helsinek a Tampere.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velké změny v reprezentacích! Hokejovou dvacítku už nepovede Varaďa,…

23.01.2020 19:15 Po čtvrtečním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje se pořadně zatřáslo v…

Skvělý Třinec! Na nejstarším hokejovém turnaji v Davosu si zahraje finále

30.12.2019 23:11 Čeští hokejoví fanoušci vzhledem k tomu, co Třinec předváděl na Spenglerově poháru minulý rok, od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama