MS v hokeji: Revoluční rozhodnutí IIHF. Hokejová MS se budou hrát na úzkých kluzištích

Letošní hokejové mistrovství světa konající se v těchto dnech na Slovensku v Bratislavě a Košicích bude možná tím posledním, kdy se zápasy hrajou na kluzištích v evropských rozměrech. Šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel už začátkem tohoto roku se nechal slyšet, že by si přál tuto změnu právě už od příštího roku. "Čím více sledujeme takové zápasy, jako jsou například tato utkání juniorů v Kanadě, docházíme k závěru, že jedním z důvodů tak vysoké úrovně hry je právě užší kluziště," řekla hlava světového hokeje ve Vancouveru, kde se na přelomu roku konalo mistrovství světa hráčů do 20 let.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

"Bylo to schváleno. Platí to hned. Švýcaři dostali otázku, jestli jsou schopní to udělat. Ale jak to dopadne, nevím. Nechci mluvit za ně," řekl po bratislavském kongresu generální sekretář Českého hokeje Martin Urban. Není tedy ještě jasné, zda už příští rok v Curychu a Lausanne sbudioou k vidění hřiště o rozměrech 26x60 metrů.

Na hřištích se šířkou o čtyři metry kratší než jaké mají ty evropské se už MS hrálo a to v roce 2008, kdy se turnaj konal v Kanadě (Québec a Halifax). "Samozřejmě nikdo nemůže nutit jednotlivé týmy a kluby, aby zužovaly kluziště. To v žádném případě. Ale je doporučení, aby mistrovství světa té nejvyšší úrovně se hrála na 26 metrech, protože je to zajímavé pro diváky," dodal k rozhodnutí Urban.

Pokud nebudou mít pořadatelské země dostatek finančních prostředků ke zužení kluzišť v jednotlivých halách, můžou z ekonomických důvodů zažádat o výjimku. "Musí se ale v obou arénách hrát na stejných rozměrech hřiště," připomněl Urban.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skvělý Třinec! Na nejstarším hokejovém turnaji v Davosu si zahraje finále

30.12.2019 23:11 Čeští hokejoví fanoušci vzhledem k tomu, co Třinec předváděl na Spenglerově poháru minulý rok, od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama