V NHL se schyluje k velkým změnám

New York – Organizace NHLPA posvětila návrh vedení nejvyšší zámořské hokejové soutěže na přeskupení divizí, díky čemuž by už v příští sezóně mohly být čtyři namísto šesti.

doporučujeme

Zavedení do praxe tak v současné době brání pouze absentující souhlas Rady guvernérů, jinými slovy majitelů klubů. Americká média jsou nicméně přesvědčena, že jde pouze o formalitu a v ročníku 2013/2014 se už skutečně pojede podle nového systému.

Ten byl prosazen především kvůli případnému stěhování týmů, naposledy z Atlanty do Winnipegu, kdy se kluby mohly ocitnout zařazeny v nesmyslné kategorii. Nově se proto počítá s tím, že bude pouze Pacifická a Středozápadní divize v Západní konferenci a Centrální a Atlantická divize v té Východní.

Co se rozdělení klubů týče, do Pacifické divize bude spadat Anaheim, Calgary, Edmonton, Los Angeles, Phoenix, San Josea Vancouver. Ve Středozápadní se pak objeví Chicago, Colorado, Dallas, Minnesota, Nashville, St. Louis a Winnipeg.

Na druhé straně Spojených států je rozčlenění následující. V Centrální divizi se nachází Boston, Buffalo, Detroit, Florida, Montreal, Ottawa, Tampa Bay a Toronto. V Atlantické divizi zase Carolina, Columbus, New Jersey, New York Islanders, New York Rangers, Philadelphia, Pittsburgh a Washington.

V otázce kvalifikace do play-off bude situace taková, že postupovat budou vždy první tři týmy z obou konferencí a následně další dva podle získaných bodů bez ohledu na to v jaké divizi hrají.

Témata: NHL
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama