Červenka překvapivě zakotvil v první lajně

Calgary – První sezónu v NHL si asi český útočník Roman Červenka představoval jinak. Za velkou louži odcházel jako jeden z nejproduktivnějších centrů v Evropě a odměnou mu byly jen šarády.

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.
doporučujeme

Svou kariéru v Americe začínal ve druhé lajně, kde se sešel s krajany Hudlerem a Horákem, jenže rychle následoval sešup až do čtvrtého útoku, stále větší ukrajování z času na ledě a ve finále dokonce jeden zápas proseděl jen na tribuně.

S jeho produktivitou nezvyklá role v týmu samozřejmě nadělala divy a byť se v KHL běžně ucházel o korunu krále střelců, v NHL si v 19 zápasech připsal nijak oslnivých 8 bodů za 3 góly a 5 asistencí.

O to překvapivější proto byl tah trenéra, který Červenku teď naposledy přesunul do první lajny, kde bude nastupovat kupříkladu po boku slavného Iginly. Otázkou ovšem je, zda-li se dostaví taky výsledky.

Červenka se už nicméně nechal slyšet, že tuhle šancí hodlá chytit za pačesy a udělat všechno proto aby dostál své pověsti. Jedním dechem nicméně dodal, že na prvním místě aktuálně stojí úspěch týmu a ne vylepšování osobních statistik.

Témata: Červenka, Roman
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama