Třinec nedovolil jít Zlínu do trháku

Zlín – Druhé hokejové semifinále se až nápadně podobá tomu prvnímu. Zlín stejně jako pražská Slavia v úvodním utkání rozmetal na domácím ledě svého soupeře jen proto, aby hned vzápětí musel skousnout hořkou porážku. V případě zlínských je přitom obzvlášť nepříjemná.

371
doporučujeme

Zatímco Plzeň na ledě Slavie zvládla zvítězit pouze 1:0, Třinec ve včerejším utkání deklasoval svého soka vysoko 6:2 a jasně dokázal, že v semifinále není náhodou. Jen aby mu forma vydržela.

Hned od první třetiny hosté ukázali, že s ničím jiným než výhrou se nespokojí a dění na ledě tomu odpovídalo. Byli aktivní, napadali, kombinovali, vytvářeli si gólové příležitosti. Není divu, že během úvodní dvacetiminutovky nasázeli Zlínu čtyři branky. Z toho dvě v jediné minutě.

Zlínští hráči byli jako opaření a probudit se je trenéru nepodařilo ani do druhé třetiny. V té sice hráli o něco lépe, ale vyučovat tentokrát přijel Třinec. V 28. minutě proto přidal Varaďa pátý gól a vzhledem k tomu, že Zlín se dokázal trefit jen jednou, začalo to s ním vypadat vážně.

Krize se pak ještě prohloubila ve třetině závěrečné kdy sice Fořt nejprve snížil na 2:5, ale na celkových 2:6 upravil v 48. minutě Polanský. Třinec byl zkrátka lepší, což po zápase uznal jak zlínský trenér tak i hráči. Jak ale sami rychle dodali, hraje se na čtyři vítězné a není důvod házet flintu do žita.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama