Višňovský se s Islanders překvapivě dohodnul na prodloužení

New York – Kdo by to byl čekal. Ještě před startem zkrácené sezóny NHL se slovenský obránce L'ubomír Višňovský cukal a nechtělo se mu odletět za velkou louži hájit barvy jednoho z nejhorších týmů soutěže. Teď je ale všechno jinak.

Ľubomír Višňovský, slovenský hokejový obránce hrající v týmu New York Islanders kam byl 23. 6 2012 vyměněn z Anaheimu, hvězda NHL. Patří k ofensivní typům a vyznačuje se rychlým bruslením. Jeho starší bratr Tibor je také profesionální hokejista.
doporučujeme

Ze zámoří totiž přišla zpráva, že se zavalitý bek dohodnul s vedením klubu na prodloužení svého kontraktu o další dva roky, během nichž si přijde na 9,5 milionů dolarů. Dokonce se mu do smlouvy podařilo dostat klauzuli znemožňující výměnu bez jeho souhlasu.

Co přesně stálo v pozadí tohoto překvapivého rozhodnutí zatím známo není a čeká se na tiskovou konferenci, nebo alespoň rozhovor se samotným hráčem. Není přitom vyloučeno, že roli hráli peníze.

Višňovskému je přeci jen už 36 let a z aktivní kariéry mu toho moc nezbývá. Po konci sezóny by mu navíc vypršela smlouva a není jisté, že by o něj v nejprestižnější soutěži světa ještě někdo projevil zájem. Nebo alespoň ne za těchto finančních podmínek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama