Handzuš odmítl dovolenou, Chicago přetlačilo Kings a žije dál

Chicago - Slovenský forvard Chicaga Michal Handzuš prodloužil brankou ve druhém prodloužení sobě a svým spoluhráčům sezónu. Blackhawks v pátém duelu triumfovali nad Kings 5:4 a snížili stav série na 2:3.

Chicago slaví

Zápas nabídl naplněné United Center další parádní hokejovou podívanou se šťastnějším koncem pro domácí Blackhawks. Zápas ukončil svou druhou brankou v letošním play-off rodák z Banské Bystřice Michal Handzuš.

Domácí už ve čtvrté minutě vedli 2:0, prosadili se beci Seabrook a Oduya. V divoké první třetině poté padly ještě další tři branky. Nejprve se trefil losangeleský Stoll, aby následně poslal Blackhawks opět do dvoubrankového vedení Brandon Saad. Zase na rozdíl jedné branky skóre změnila trefa Mariana Gáboríka.

Psali jsme:

Druhá část se nesla ve znamení Kings, kteří ji opanovali díky trefám Dustina Browna a Tannera Pearsona poměrem 2:0 a otočili stav utkání. V poslední třetině základní hrací doby se hrál skvělý a důrazný hokej, který přinesl vyrovnání z hole Bena Smitha.

Do prodloužení duel dospěl také zásluhou skvělého Jonathana Quicka, který bezchybnými zákroky držel akcie Los Angeles nad vodou. Osmadvacetiletý gólman kapituloval až ve druhém prodloužení, překonal ho Michal Handzuš. Série se vrací do města filmů za stavu 3:2 z pohledu Kings.

Konečný výsledek 5. finále Západní konference:

Chicago - Los Angeles 5:4 v prodloužení (3:2, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Seabrook, 4. Oduya, 12. Saad, 42. B. Smith, 83. Handzuš – 10. Stoll, 14. Gáborík, 32. Brown, 34. Pearson. Stav série: 2:3