Bývalý český hokejový reprezentant pozitivně testován na koronavirus. Hrál i v NHL

Česká republika má druhého pozitivně testovaného bývalého sportovce. Poté, co oznámil pozitivní testování na koronavirus o tomto týdnu bývalý boxer Lukáš Konečný, se nyní koronavirus objevil u bývalého hokejisty Litvínova a zároveň bývalého českého reprezentanta Jana Vopata. O jeho nakažení se spekulovalo v Litvínově už v pátek, kdy se mluvilo o nakaženém obyvateli Litvínova. Nyní se tedy potvrdilo, že mezi tisícovkou nakažených je i bývalý hokejista se zkušenostmi z kanadsko-americké NHL.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

O tom, že se Jan Vopat skutečně nakazil koronavirem, informovala nakonec v sobotu veřejnost Vopatova manželka Lenka na svém facebookovém profilu. Připomeňme, že Vopat patří mezi bývalé hokejové reprezentanty, kteří reprezentovali na olympijských hrách i na světových šampionátech. Osmého března se měl vrátit z Německa, kde byl na služební cestě, a následně po návratu se měl ještě pohybovat po městě. Tudíž není vyloučeno, že takto nakazil další v Litvínově. Až o pět dní později pak vláda přistoupila k povinné karanténě pro všechny, kdo se vrátí ze zahraničí.

„V neděli 15. března na sobě pocítil lehké příznaky chřipky a proto okamžitě kontaktoval Krajskou hygienickou stanici," napsala konkrétně Vopatova manželka. Hygiena ale měla bývalého hokejistu, jenž je v současnosti šéfem evropského skautingu St. Louis Blues, v pondělí a výsledky přišly v pátek.

V sobotu se pak nechal testovat na koronavirus i zbytek hokejistovy rodiny a dá se očekávat, že i tady bude test pozitivní. Co se ale týče fyzické stránky Jana Vopata, tak ten se prý cítí v pořádku a nyní tedy s rodinou dodržuje všechna opatření.

Připomeňme tedy, že Vopata po odchodu z Litvínova působil za velkou oůlouží v Los Angeles nebo v Nashvillu. Také pak v několika farmářských týmech IHL a to v letech 1995 až 1999. Zúčastnil se Zimních olympijských her v Lillehammeru 1994 a o rok později tak mistrovství světa ve Stockholmu. Pak musel však s hokejem přestat kvůli zdravotním problémům, konkrétně kvůli alergii na pot.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama