Bývalý český hokejový reprezentant pozitivně testován na koronavirus. Hrál i v NHL

Česká republika má druhého pozitivně testovaného bývalého sportovce. Poté, co oznámil pozitivní testování na koronavirus o tomto týdnu bývalý boxer Lukáš Konečný, se nyní koronavirus objevil u bývalého hokejisty Litvínova a zároveň bývalého českého reprezentanta Jana Vopata. O jeho nakažení se spekulovalo v Litvínově už v pátek, kdy se mluvilo o nakaženém obyvateli Litvínova. Nyní se tedy potvrdilo, že mezi tisícovkou nakažených je i bývalý hokejista se zkušenostmi z kanadsko-americké NHL.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

O tom, že se Jan Vopat skutečně nakazil koronavirem, informovala nakonec v sobotu veřejnost Vopatova manželka Lenka na svém facebookovém profilu. Připomeňme, že Vopat patří mezi bývalé hokejové reprezentanty, kteří reprezentovali na olympijských hrách i na světových šampionátech. Osmého března se měl vrátit z Německa, kde byl na služební cestě, a následně po návratu se měl ještě pohybovat po městě. Tudíž není vyloučeno, že takto nakazil další v Litvínově. Až o pět dní později pak vláda přistoupila k povinné karanténě pro všechny, kdo se vrátí ze zahraničí.

„V neděli 15. března na sobě pocítil lehké příznaky chřipky a proto okamžitě kontaktoval Krajskou hygienickou stanici," napsala konkrétně Vopatova manželka. Hygiena ale měla bývalého hokejistu, jenž je v současnosti šéfem evropského skautingu St. Louis Blues, v pondělí a výsledky přišly v pátek.

V sobotu se pak nechal testovat na koronavirus i zbytek hokejistovy rodiny a dá se očekávat, že i tady bude test pozitivní. Co se ale týče fyzické stránky Jana Vopata, tak ten se prý cítí v pořádku a nyní tedy s rodinou dodržuje všechna opatření.

Připomeňme tedy, že Vopata po odchodu z Litvínova působil za velkou oůlouží v Los Angeles nebo v Nashvillu. Také pak v několika farmářských týmech IHL a to v letech 1995 až 1999. Zúčastnil se Zimních olympijských her v Lillehammeru 1994 a o rok později tak mistrovství světa ve Stockholmu. Pak musel však s hokejem přestat kvůli zdravotním problémům, konkrétně kvůli alergii na pot.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Který z Čechů koupí švýcarský hokejový klub? Střelec z Nagana nebo snad…

26.03.2020 10:09 Švýcarský hokejový klub z Lausanne nabízí v těchto dnech zájemcům svůj většinový podíl a z českého…

Kontinentální hokejová liga předčasně ukončena. Gagarinův pohár letos…

25.03.2020 17:37 Nejen česká hokejová Extraliga, ale i Kontinentální hokejová liga nepozná letos svého vítěze a to…

Po předčasném konci extraligy předčasné rozvazování smluv. Svaz nabízí…

24.03.2020 18:48 Hokejová sezóna v Česku skončila předčasně a to, jak známo, kvůli pandemii koronaviru. Český hokej…

Šéf Českého hokeje Král má misi Miloše Říhy za úspěšnou. Prozradil, jak to…

23.03.2020 15:46 Přestože před touto sezónou 2019/2020 bylo jasné, že dohoda zní tak, že dosavadní reprezentační…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama