Česká hokejová dvacítka postoupila do čtvrtfinále na MS. Rakousko porazila 7:0

Poté, co v úterý česká hokejová reprezentace do dvaceti let na světovém šampionátu této věkové kategorie konající se v Edmontonu prohráli 0:7 s Američany, čekala je poslední překážka ve skupině B a to Rakousko. S ním musela nutně bodovat, aby se dostala do vytouženého čtvrtfinále. Svěřencům Karla Mlejnka se to podařilo více než dobře, neboť nad Rakušany nakonec Češi vyhráli jasně 7:0 a nyní čekají s kým se v sobotu utkají.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Karel Mlejnek připravil pro své svěřence proti Rakousku jasnou taktiku spočívající v pohybu, hodně střel a co nejvíc dorážet před gólmanem. A právě o to všechno se očividně mladí Češi od začátku zápasu snažili. Navíc jim k tomu všemu pomohli i sami Rakušané dělající hodně chyb. Ovšem ke gólům v rakouské brance to zprvu nevedlo. A to především i díky rakouskému muži s maskou Wraneschitzovi.

Když do konce první dvacetiminutovky zbývalo pět minut, Češi dostali možnost přesilové hry. Jenomže ta se z českého pohledu vůbec nevydařila, jelikož na rakouskou branku tehdy nepřišla ani jedna střela. To Rakousko se pouze ve čtyřech dostalo do brejkové příležitosti. Co naplat, že po první třetině Češi vedli na střely 15:6, stav byl stále bezbrankový.

A tak nezbývalo než aby se hra po první pauze dostala do větších obrátek. Oba týmy se dali na ještě větší tempo a fanoušci u televizních obrazovek se dočkali šancí na obou stranách. Ve 27. minutě se pak dočkali i první branky, o kterou se tehdy postaral Šimonn Kubíček, jemuž stačilo treit odražený kotouč takovým způsobem, že nakonec přeskočil levý beton rakouského brankáře.

Od té doby se Češ nebáli dostávat se do příležitostí čím dál více a už po šesti minuách zvýšili vedení na 2:0. To skŕoval Martin Lang, který měl jednoduchou úlohu, treit puk do prázdné branky. Stalo se tak po skrumáži v rakouském brankovišti a i proto tak tento gól musel být nakonec potvrzený až po prozkoumání videa. A když pak v závěru druhé třetiny přidal třetí gól Čechů opět Lang svou střelou od modré a čtvrtý gól Filip Přikryl, bylo jasné, že už se Rakousko na nic nezmůže.

Zvlášť když jen krátce po zahájení třetí třetiny Češi zvýšili na 5:0 zásluhou Pavla Nováka, bylo už opravdu všechno jasné. Rakousko už se jenom modlilo, aby rozdíl nebyl mnohem vyšší. Jelikož se do závěrečné sirény ještě trefili David Jiříček s Janem Myšákem, mohli se nakonec Češi radovat kromě postupu do čtvrtfinále i z jasného vítězství 7:0.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu:

Skupina B:

Česko - Rakousko 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Kubíček (D. Vitouch, P. Novák), 33. M. Lang (Haš, Svozil), 39. M. Lang (Myšák, Kubíček), 40. F. Přikryl (Mužík, M. Beránek), 42. P. Novák (A. Raška, Jiříček), 57. Jiříček (D. Vitouch, P. Novák), 60. Myšák (M. Lang, Teplý)

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát…

18.01.2021 13:12 Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama