Hokejity Zlína již nevede Stavjaňa. K poslednímu týmu tabulky se vrací Svoboda

Zlínské hokejisty již nepovede Antonín Stavjaňa. Klub se rozhodl k této změně poté, co se mu nevydařil start do sezóny 2019/2020 podle svých představ, jelikož jsou aktuálně beznadějně poslední s pouhými šesti body na kontě. Ke kroku se tedy rozhodlo klubové vedení ve čtvrtek večer, kdy tak i oznámilo nástupce Antonína Stavjani. Na lavičku se totiž vrací Robert Svoboda, který Zlín trénoval už v minulé sezóně.

Přidejte svůj názor

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně.
doporučujeme

Zmiňovaných šest bodů získali zlínští hokejisté po 11 odehraných kolech, během kterých poznali chuť vítězství pouze ve dvou případech. Nyní za sebou hned třikrát prohráli se skóre 4:16. A protože doposud od startu sezóny inkasovali hned 41 branek, jejich obrana je tak nejhorší v celé soutěži.

Proto tak tedy nemůže být divu, že vedení klubu nakonec sáhlo ke změně trenéra. "Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," řekl k tomu generální manažer Zlína Martin Hosták.

Antonín Stavjaňa pak nekončí ve Zlíně pouze ve funkci hlavního trenéra, ale zároveň i ve funkci sportovního manažera. Právě sportovním manažerem se nyní stane nový kouč Robert Svoboda. Jemu pak budou na lavičce po ruce současní asistenti Martin Hamrlík a Richard Hrazdír, jenž má na starost gólmany. Budoucnost konzultanta a mentora Jaroslava Balaštíka je zatím nejistá.

Připomeňme, že Robert Svoboda působil jako trenér ve Zlíně do doby, než v závěru minulé sezóny s klubem vypadl v předkole o play-off s Mladou Boleslaví. Dodejme ještě, že Svoboda trénoval Zlín již od sezóny 2017/18. Po konci v roli hlavního kouče však nadále působil ve Zlíně jako trenér juniorského týmu.

Dosavadní trenérská angažmá mistra světa z let 1985 a 1996 Antonína Stavjani se dají zatím hodnotit jako ne příiliš úspěšná. Toto angažmá je totiž již jeho čtvrtým v českém klubu, které končí v rozehrané sezóně. Stejně na tom byl ve Zlíně v roce 2002, kdy ho nahradil Zdeněk Venera, ovšem se Zlínem pak zažil zisk mistrovského titulu jako sportovní manažer. V těch letech (2002 až 2004) pak byl i jedním z asistentů u českého národního týmu kouče Slavomíra Lenera. Dalšími podobně neúspěšnými trenérskými působeními byly pak Třinec, Karlovy Vary a České Budejovice.

Po nedávném odvolání Ladislava Lubiny z pardubické lavičky je pak Antonín Stavjaňa teprve druhým trenérem, který musel skončit během právě probíhajícího ročníku ve své funkci předčasně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náhrada za Varaďu známa. Hokejovou dvacítku povede současný asistent u A…

11.02.2020 17:26 Nedávno Český svaz ledního hokeje neprodloužila končící dvouletou smlouvu s dosavadním hlavním…

Zemětřesení v hokejové Spartě! Po nevydařených výsledcích končí nejen kouč…

30.01.2020 16:28 Po posledních příliš nevydařených výkonech už na lavičce hokejové pražské Sparty neuvidí nejen…

Velké změny v reprezentacích! Hokejovou dvacítku už nepovede Varaďa,…

23.01.2020 19:15 Po čtvrtečním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje se pořadně zatřáslo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama