Hokejové Kladno v nové sezóně povede člen legendární Blue Line Otakar Vejvoda

O největší senzaci v hokejovém Kladně se postaral příchod nového trenéra. Tím se stala totiž klubová legenda a člen neméně legendární Blue Line, kterou svého času tvořil v Kladně společně s Martinem Procházkou a Pavlem Paterou, Otakar Vejvoda. Světový šampion z roku 1996 se vrací do svého mateřského klubu poté ,co dlouhých sedm let působil ve Švédsku juniorku týmu Lidingö.

HC Kladno (ilustrační foto)

Samotný středočeský klub tuto informaci zatím nikterak nepotvrdil a bližší informace o klubu před nadcházející sezónou 2022/23 budou zveřejněny až příští týden na ohlášené tiskové konferenci. „Buďte trpěliví. Na příští týden chystáme tiskovou konferenci, kde přestavíme nový realizační tým, podobu soupisky i další novinky," uvedl konkrétně mluvčí kladenských Rytířů Lukáš Jůdl.

Přesto jž tento týden ve středu byl k vidění Vejvoda na tréninku kladenského A-týmu, který vedl a na kterém ale ještě chběl hrající majitel klubu Jaromír Jágr a další z opor mužstva kapitán Tomáš Plekanec. Tento trénink se konal v Mělníku. Vejvodovi při něm pomáhal Jiří Burger a Miroslav Mach který do Kladna přišel z Ústí nad Labem, kde působil jako hlavní stratég. A právě oba dva Vejvodovy asistenti vedli dosavadní letní přípravu Kladna.

Připomeňme, že velkou část svého života spojil Otakar Vejvoda se švédským hokejem, kam zamířil společně s Martinem Procházkou a Palem Paterou coby hráč již v roce 1996. Od té doby na severu Evropy zůstal. Sezónu 1996/97 tam strávil v týmu AIK Stockholm, ovšem už během tohoto ročníku ho trápily zdravotní problémy spojené s růstem svalů a tak musel Vejbvoda již v šestadvaceti letech skončit svou hráčskou kariéru. Bolesti měl tehdy takové, že mu to zkrátka návrat na led nedovolalo.

Od té doby jakoby ho český náord ztratil z dohledu, mezitím však nikterak hokejově nezaostával. Dál se o něj zajímal už jako trenér, přičemž švédský styl hokeje při svém koučování rád praktikoval a praktikuje. Ve Švédsku nejprve působil jako mládežnický kouč a v této své životn etapě tam tehdy trénoval i své krajany Šimona Marhu nebo Jakuba Altrichtera.

Příchod Otakara Vejvbody, jenž tak v Kladně bude navazovat na práci svého otce, jenž středočeský klub vedl na přelomu tisíciletí, slibují velice pikantní soboje s pražskou Spartou, které patřily mezi extraligovou klasikou už tak. Tentokrát ho totiž okoření právě trenérské osobnosti na obou stranách, ejlikož od nové ezóny povede pražskou Spartou Vejvodův dlouholetý spoluhráč a kamarád Pavel Patera.

Dodejme, že kladenské Rytíře v přípravě čekají duely s Příbramí (9. srpna) a se Spartou, se kterou se utkají v Berouně (11. srpna). Až 7. září poprvé kladenští okusí led svého nového stadionu, jenž má být zkolaudován na konci srpna.

Pentagon: Za výbuchy na ruské základně na Krymu může ukrajinský útok

13.08.2022 04:59 Výbuchy, které v úterý otřásly ruskou leteckou základnou Saky na okupovaném Krymu, způsobil…

Na Krymu podle médií zadrželi exvelitele ruských separatistů Girkina

14.08.2022 13:08 Na Krymu byl zadržen bývalý velitel ruských separatistů na Donbasu Igor Girkin, známý též jako…

Suché počasí neustále trápí Česko, meteorologové pořád neodvolali výstrahu

15.08.2022 06:30 Léto pochopitelně vždy umocní sucho, jinak tomu není ani letos. Na velké části území České…

Raketomety HIMARS dodávané z USA zasáhly základnu wagnerovců v Popasně

15.08.2022 03:13 Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně…

Dálnici D1 u Hulína ve směru na Přerov uzavřela nehoda osobních aut

13.08.2022 21:39 Zhruba na čtyři hodiny zkomplikovala dnes provoz na dálnici D1 u Hulína na Kroměřížsku nehoda dvou…

Ruské invazi navzdory. Jaškin třetím českým hokejistou, který bude hrát KHL

25.07.2022 19:54 Přestože většina západních hokejistů včetně těch z České republiky odmítá kvůli únorové ruské…

Související:

Právě se děje

reklama