Hokejové Znojmo se vrací po devíti letech z Rakouska do české soutěže. Bude v druhé lize

V minulé sezóně svou licenci pro českou druhou ligu zapůjčili znojemští Orli Moravským Budějovicím, nyní je to samotné Znojmo, které v tuzemské druhé lize bude hrát od nadcházející sezóny 2020/21, což tak znamená, že se Znojmo po dlouhých devíti letech stravených v rakouské EBEL lize vrací do české soutěže. Během tohoto týdne se dokonce objevily spekulace o tom, že by se mohlo Znojmo ocitnout hned v první lize v případě, že by odkoupilo právo startovat v této druhé tuzemské nejvyšší hokejové soutěži od Chomutova trápícího se ve finančních potížích.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

„Na základě reálných předpokladů se Orli budou muset v důsledku pandemie vypořádat s výpadkem finančních prostředků pro následující ročník přesahujících 60% loňského rozpočtu, který činil zhruba 36 milionů korun. To by bez přijetí preventivních opatření ohrožovalo samotnou existenci klubu," uvedlo k návratu do české hokejové soutěže vedení Znojma na klubových webových stránkách.

Rozpočet znojemského klubu byl nastaven pro sezónu 2020/21 pro mezinárodní soutěž, která bude mimochodem nést od příští sezóny jiný název než EBEL, a to na zhruba 40 milionů korun. Samozřejmě se tak stalo ještě před vypuknutím pandemie koronaviru. „S takto výrazným výpadkem příjmů by klub ale v následující sezoně nemohl fanouškům zajistit konkurenceschopnost a partnerům i městu Znojmu adekvátní prezentaci v mezinárodní soutěži. Žádná z organizací našemu klubu momentálně není schopna zaručit, jak bude vypadat a za jakých podmínek bude probíhat další ročník rakouské mezinárodní soutěže," vysvětlilo Znojmo důvody toho, proč se nakonec po debatě s hlavními partnery rozhodlo k pozastavení svého členství v EBEL.

Protože jihomoravský klub, jehož mohli tuzemšt fanoušci vídat především na začátku tohoto tisíciletí i v extralize, disponuje v rámci českých soutěží pouze licencí pro druhou ligu, tedy třetí nejvyšší hokejovou soutěž u nás, nikoho tak nepřekvapí, že právě v druhé lize bude Znojmo od příští sezóny k vidění. „Situaci v českém hokeji pečlivě sledujeme a další kroky budeme vyhodnocovat na základě aktuálních podmínek," uvádí dále klub, kde je sportovním ředitelem zároveň i trenér a touto osobou je Miroslav Fryčer.

„Je nutno říci, a to se vší pokorou, že mezi dlouhodobé cíle klubu nepatří dlouhodobé setrvání v 1. nebo 2. lize ledního hokeje v Česku. Věříme, že situace se co nejdříve uklidní, vše se opět vrátí do normálních kolejí a tento krok poskytne klubu, partnerům i fanouškům čas nadechnout se a společně následně rozhodnout, která cesta bude pro budoucnost Orlů po všech stránkách nejlepší," dodává klub.

Za svého devítiletého působení v mezinárodní EBEL lize může Znojmo mluvit jako o největší úspěchu v této soutěži o sezóně 2015/16, kdy se mu podařilo dostat se až do finále play-off, kde však tehdy nestačil na Salcburk. Před tím než začalo Znojmo nastupovat v EBEL lize, hrálo dvě sezóny v tuzemské první lize a před tím pak ještě deset sezón strávil v tuzemské extralize.

Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Češi si příští rok na MS zahrají běloruskou skupinu. Spolu se Slováky,…

21.05.2020 17:57 Hokejoví fanoušci musejí letos mistrovství světa konající se tradičně v květnu kvůli pandemii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy