Hokejový titul získává Bánská Bystrica! A nakonec ne. Svaz odvrátil skandál

Vypadalo to na bezprecedentní rozhodnutí Ligové rady, když před dvěma týdny právě ona rozhodla o předání ligového titulu pro Banskou Bystrici poté, co musela být nejvyšší slovenská hokejová soutěž předčasně ukončena kvůli pandemii koronaviru. Tehdy Banská Bystrica v nadstavbové části o konečné 1. až 6. místo, do jejíhož konce zbývaly tři kola, vedla o dvanáct bodů před Slovanem Bratislava. Jenže proti tomuto rozhodnutí se ve slovenském hokeji zvedla velká vlna nevole a tak nyní výkonný výbor Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) obrátil předešlé rozhodnutí a nakonec tak tedy ligovýtitul nebude nikomu udělen.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Právě o tomto nejnovějším rozhodnutí ze strany SZLH informovala v úterý na svém webu právě klub Banské Bystrice, která měla být podle původního verdiktu mistrem. „Rozhodnutí akceptujeme a jsme rádi, že ukončilo traumatizaci zejména sportovní veřejnosti, vyvolanou prvním rozhodnutím. Rychlá, okamžitá a pohotová reakce výkonného výnoru (SZLH) zabránila oslabení důvěry jména našeho klubu a vytváření dojmu, že jsme si titul přidělili sami," uvedl klub konkrétně.

Právě původní rozhodnutí o udělení titulu pro Banskou Bystrici se nepozdávalo mnohým účastníkům slovenské extraligy. Například druhý Slovan Bratislava a třetí Košice se vzdaly svých stříbrných potažmo bronzových medailí. Ty jim také byly původním rozhodnutím Ligové rady po předčasném ukončení soutěže přiděleny.

Banská Bystrica v sezóně 2019/20 sahala po svém čtvrtém titulu v historii. „Faktem však zůstává, že jsme trojnásobní mistři Slovenska v ledním hokeji. Během této předčasně ukončené sezony jsme do toho dali všechno a můžeme jen konstatovat - Vyhráli jsme, co se dalo! Vyšší moc rozhodla, že jsme nemohli vyhrát všechno, co jsme chtěli," píše dále klub ve svém prohlášení a pokračuje: "Jedna menší traumatizace společnosti skončila, nyní se již můžeme všichni soustředit na reálné problémy, které nám aktuálně způsobuje pandemie. Věříme však, že přijatá opatření zaberou, budeme se všichni i nadále chovat zodpovědně a brzy se opět setkáme na stadionech při kvalitním hokeji."

Dodejme, že původní rozhodnutí Ligové rady padlo už 12. března a hokejisté Baské Bystrice poté dokonce s přidělenou trofejí nechali fotit. Právě to vyvolalo bouři u jejich soupeřů.

Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto. Příští sezónu se z extraligy sestupovat nebude a soutěž se tak…

05.06.2020 20:09 V předešlých týdnech se objevilo několik návrhů na změnu herní systém extraligy, ke které se vedení…

Kladno sestoupilo, přesto by mohl hrát Jágr příští sezónu v extralize. Ve…

04.06.2020 19:54 Legendární český hokejista Jaromír Jágr by mohl hrát i v příští sezóně Tipsport extraligu a to i…

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy