Hokejový Zlín už zná nové trenéry. Svobodu nahrazuje Jenáček spolu s Robem

Novým koučem hokejového Zlína se nakonec stane ten dočasný po nedávno rezignujícím Robertu Svobodovi. Ten se rozhodl skončit na lavičce tohoto extraligového účastníka kvůli špatným výsledkům, které poslaly zlínské Berany až na poslední příčku tabulky. Spekulovalo se, zda Svobodu nenahradí někdo zvenčí, nakonec ale klubové vedení sáhlo do svých řad a novým trenérem se stal tak ten dočasný Luboš Jenáček. Novým asistentem trenéra pak bude Luboš Rob, přičemž spolupracovat s touto dvojicí bude i nadále Martin Hamrlík.

Hokej, ilustrační foto

Připomeňme, že Robert Svoboda rezignoval na post hlavního trenéra už 28. září. Učinil tak po osmi zápasech, které stihl do té doby Zlín odehrát. Následně ho nahradil Luboš Jenáček, jenž doposud vedl zlínskou juniorku a protože se klubovému vedení jiného trenéra odjinud sehnat nepodařilo, nakonec se rozhodlo pro setrvání Jenáčka. Podle zákulisních informací se nechtěli zlínského kormidla chopit ani Zdeněk Venera, ani Rostislav Vlach.

"Pro Luboše Jenáčka rozhodl jeho přístup k týmu, dosavadní práce s ním, pojmenování příčin současného stavu i jasná představa, jak postupně věci změnit. To se týká organizace týmu, tréninkového procesu i vedení utkání. Jako trenér s jasným mandátem bude mít nyní možnost své představy realizovat, což při dočasném pověření a rychlém sledu zápasů nebylo úplně možné," nechal se k situaci posledních dní v klubu slyšet jeho prezident Jiří Korec.

Aktuálně se Zlín nachází v extraligové tabulce až na poslední pozici s pěti body na kontě s tím, že je stále jediným klubem v této sezóně, kterému se nepovedlo vyhrát v základní hrací době. Na čtrnáctém místě se nachází Kladno, které je před patnáctým Zlínem na tom o tři body lépe. Dosud dočasný kouč Jenáček vedl Zlín ve čtyřech zápasech, které však prohrál a ve kterých střelil pouhé tři góly.

Zlínští Berani se v nejbližším zápase v pátek utkají se Spartou. "Byť jsme v zápasech se silnými soupeři nebodovali, posun byl patrný. Doplnění o zkušeného Luboše Roba, který přináší pohled z venku a má zkušenosti s podobnou situací, je vhodným spojením," řekl dále k nové trenérské dvojici Korec.

Zajímavostí pak rozhodně je, že nejen Rob je novým členem tamního realizačního týmu, jenž byl vynikajícím útočníkem ve své aktivní hráčské kariéře. Novým asistentem sportovním manažerem je totiž Petr Leška, individuální rozvoj mládeže pak bude mít v klubu na starosti Petr Čajánek. Libor Chytil, jenž je bratrem útočníka New Yorku Rangers a bývalým hráčem Zlína Filipa Chytila.

V úterním prohlášení pak klub veřejnost ujistil, že má dostatek financí k tomu, aby realizační tým posílil kádr podle svých představ. "Jsou k dispozici okamžitě, chceme je ale využít efektivně a na hráče, kteří mohou reálně pomoci. Těch bohužel v současné době moc není a musíme se ohlížet v zahraničí. Pokud se rozdílový hráč objeví, jsme připraveni ihned reagovat," sdělil v něm konkrétně Martin Kotásek, klubový sportovní manažer.

V hokejovém svazu skončil dlouholetý funkcionář Lener. Prý kvůli roztržce…

18.10.2021 16:58 Kauza šéfa českého hokeje Tomáše Krále spočívající v jeho spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou…

Výkonný výbor téměř jednomyslně nechal Tomáše Krále ve funkci. Přesto…

29.09.2021 17:41 Aktualizováno Ve středu se konala řádná schůze výkonného výboru Českého hokeje, která se měla původně konat v…

Veletoče v ruském hokeji. Nejprve oznámili Znaroka, novým koučem sborné je…

29.09.2021 11:17 Ještě před víkendem oznámil šéf ruské hokejové federace Vladislav Treťjak oznamoval veřejnosti, že…

Hokejová extraliga hlásí první trenérskou změnu v sezóně. U Zlína končí…

28.09.2021 13:47 Protože hokejisté Zlína získali po osmi zápasech pouhých pět bodů, rozhodl sena svůj post hlavního…

První pracovní den pro šéfa IIHF Tardifa: připustil Hry bez Číny a…

28.09.2021 10:53 Na Zimních olympijských hách 2022, které se budou konat v Pekingu, by se mohla uskutečnit hokejový…

O budoucnosti Krále ve funkci prezidenta svazu rozhodne výbor. Sám…

27.09.2021 15:04 Aktualizováno Od středy minulého týdne žije ve veřejném prostoru svým životem zjištění redaktorů deníku Sport o…

Petr Bříza přeci jenom slaví úspěch. Stal se prvním místopředsedou IIHF

25.09.2021 15:18 Šéfem Mezinárodní hokejové federace IIHF se český funkconář Petr Bříza sice nestal, ale po sobotním…

Šéfem Mezinárodní hokejové federace Petr Bříza nebude. Francouz Tardif…

25.09.2021 11:51 Aktualizováno V sobotu se na kongresu Mezinárodní hokejové federace IIHF v Petrohradu rozhodouje o tom, kdo se…

Jak kauzu kolem šéfa českého hokeje Krále hodnotí partneři? Vyjadřovat se…

24.09.2021 21:51 V posledních dnech se do veřejného prostoru dostala kauza současného šéfa českého hokeje Tomáše…

O víkendu se volí nový šéf Mezinárodní hokejové federace. Nahradí Fasela…

24.09.2021 16:04 Již tento týden se nejen hokejová veřejnost dozví jméno nového šéfa Mezinárodbní hokejové federace…

Související:

Právě se děje

reklama