Jak to bude s hokejovým MS v příštím roce? Bělorusko odpovědělo lotyšskému premiérovi

Hokejový svět je nadále v nejistotě v otázce kolem světového šampionátu, jenž by se měl podle původních plánů konat jak v lotyšské Rize, tak v běloruském Minsku. Před dvěma týdny se totiž nechal slyšet lotyšský premiér Krišjánis Kariňš, že by si nedokázal kvůli současné politické situaci v Bělorusku mistrovství světa v hokeji právě v této zemi představit. Nyní na tatto slova reagoval šéf běloruského hokejového svazu Dmitrij Baskov, když řekl, že v příštím roce by se mohl hokejový světový šampionát uskutečnit pouze v Bělorusku.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Ke zmiňovaným slovům lotyšského předsedy vlády se už v pátek vrátil běloruský předseda vlády Roman Golovčenko. "Lotyšský premiér oznámil, že chce kontaktovat mezinárodní hokejovou federaci s žádostí, aby Bělorusko někdo nahradil. To prohlášení zní zvláštně vzhledem k tomu, že hokejové svazy obou zemí dál společně pracují na přípravě mistrovství světa," podotkl.

Šéf běloruského hokeje Baskov ho nyní doplnil slovy: "Máme smluvní závazky uspořádat mistrovství světa společně s lotyšským organizačním výborem. Ale když to z nějakého důvodu lotyšská strana odmítne, máme dostatečné zdroje a možnosti, abychom šampionát zorganizovali sami."

Připomeňme, že v Bělorusku se po nedávných prezidentských volbách, které opět vyhrál autoritářský vůdce Alexandr Lukašenko, konala a dosud se koná řada protestů, proti kterým prezident nasazuje ozbrojené síly.

Světový šampionát by se měl v příštím roce odehrát mezi 21. květnem a 6. červnem v Rize a v Minsku, přičmž právě v Minsku by měla hrát své zápasy ta osmičlenná základní skupina, ve které je i česká reprezentace. Šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel už odmítl variantu odebrání pořadatelství Bělorusku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Zemřel bývalý trenér hokejové reprezentace Miloš Říha (†61)

01.09.2020 14:04 Bývalý trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha starší v 61 letech zemřel. Úspěšný kouč, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama