Jako kočka s myší. Rusové deklasovali 7:1 Velkou Británii a podruhé za sebou berou tři body

Poté, co v pátek v úvodním zápase skupiny A letošního hokejového světového šampionátu porazili Rusové český výběr 4:3, se mohou i po sobotním zápase s Velkou Británií radovat ze tří bodů. Tentokrát to měli Rusové o dost jednodušší než s Čechy, neboť už po jedenácti minutách v úvodní třetině to bylo 4:0 pro Rusko. To pak bez problémů kontrolovalo zbytek zápasu a nakonec tak slavili vysokou výhru 7:1.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Daleko snadnější práci než s českým týmem kouče Filipa Pešána, který neustále dotahoval, měli Rusové s britskými hokejisty. Nad těmi totiž vyhrávali již 4:0 už po úvodních jedenácti minutách hry, když se postupně trefili Burdasov, Grigorenko, opět Burdasov a Tolčinskij. Mimochodem, Burdasov v tomto zápase zaznamenal tři kanadské body a to za dvě branky a jednu asistenci.

Ta ale přišla na řadu až v polovině třetí třetiny, kdy se zvyšovalo z ruského pohledu už na 6:1. Ještě před první sirénou se totiž podařilo Britům vstřelit branku, konkrétně Kirkovi, ale jak se později ukázalo, šlo jen o čestný gól.

Rusové tak tedy mohou mít po dvou úvodních dnech radost z toho, že po dvou odehraných duelech mají na svém kontě plných šest bodů.  

Mistrovství světa v ledním hokeji v Rize – konečný výsledek (22.5.2021):

SKUPINA A:

Velká Británie - ROV 1:7 (1:4, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Kirk (Dowd, Connolly) - 6. Burdasov (Grigorenko, Ožiganov), 8. Grigorenko (Voronkov), 10. Burdasov (Kuzmenko, Gavrikov), 11. Tolčinskij (Barabanov), 31. Karnauchov (Zadorov, Zub), 50. Kuzmenko (Burdasov, Ožiganov), 54. Slepyšev (Karnauchov)

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama