Kam zamíří Varaďa? Po nečekaném konci v Třinci může jít do zámoří nebo k reprezentaci

O nejpřekvapivější zprávu během vánočních svátků v českých hokejových luzích a hájích se postaral úspěšný dlouholetý trenér Třince Václav Varaďa. Ten i přesto, že má v klubu smlouvu až do roku 2027, se rozhodl po této sezóně 2021/22 v klubu skončit. A to rozvířilo nejednu spekulaci o jeho budoucnosti. Ve hře je například funkce asistenta trenér v New Jersey v kanadsko-americké NHL, ale třeba také funkce trenéra českého národního týmu, kde by mohl nahradit poslední dobou čím dál více kritizovaného Filipa Pešána. Samotný Varaďa ale muví o tom, že žádnou nabídku momentálně na stole nemá.

Hokej, ilustrační foto

Václav Varaďa drží trenérské kormidlo u třineckých Ocelářů již pět let a během nich tento slezský klub dovedl ke dvěma ligovým titulům. Nyní to vypadá, že směle útočí na zlatý hattrick.

"Já se soustředím s Třincem na zbytek sezony. Věřím, že to máme dobře rozběhlé, a pokud budeme zdraví, tak máme šanci se dostat tam, kde si všichni přejeme. Je pravda, že jsem vedení oslovil a během ledna budeme řešit nějakým způsobem, jak to celé dopadne," nechtěl se nikterak blíže vyjadřovat ke svému nečekanému rozhodnutí samotný Varaďa po úterním duelu s Hradcem Králové a pokračoval: "Já bych poprosil o shovívavost a nějakým způsobem o čas, který tahle záležitost potřebuje. Já se osobně vyjádřím na svém blogu zítra nebo pozítří, kde malinko více odkryju karty, ale budu čekat na návrat majitele klubu (Jána Modera), který by měl být v prvním týdnu v lednu zpátky. Tam se bude řešit, co dál."

Varaďa prozradil, že svůj krok nejprve oznámil jak klubovému vedení, tak i samotným hráčům. "Já jsem to hráčům oznámil ve stejný den, kdy jsem to sdělil vedení. Jak na to reagovali? Samozřejmě nejásali, ale potřebovali znát pravdu a vědět důvod, než se to dostane úplně ven," řekl Varaďa.

Že se skutečně jednalo o nečekaný krok ze strany Václava Varadi, o tom svědčí i komentář klubového vedení k nastálé situaci. "Jsme zaskočeni, že i přes sedmiletý kontrakt nyní společně řešíme další budoucnost Václava Varadi v naší organizaci, protože se rozhodl na konci sezony odejít. Jeho uvolnění může proběhnout za jasně daných podmínek, které jsou obsaženy ve smlouvě, jejíž obsah nebudeme zveřejňovat. Věříme, že s týmem letos opět směřuje k obhajobě extraligového titulu, a jsme přesvědčeni, že Václav Varaďa udělá pro úspěch organizace v probíhající sezoně maximum," uvedl k tomu konkrétně klubový viceprezident Jan Czudek. Je to opravdu o to zvláštnější, že Varaďa podepsal smlouvu s klubem až do roku 2027 a to navíc teprve loni v dubnu.

Není tak proto divu, že se rozvířily debaty o Varaďově budoucnosti. Že by mohl po konci sezóny zamřit k reprezentaci a nahradit tak Filipa Pešána. Existuje však možnost, že díky svým kontaktům v zámoří, kde působil coby hráč, se stane asistentem trenéra v některém ze zámořských klubů NHL, přičemž se hovoří v zákulisí o New Jersey. A tímto krokem by si tak splnil svůj sen, tedy trénovat v NHL.

Hokejový stratég ale ve svém pozdějším prohlášení uvedl, že žádnou nabídku nemá a že si chce spíše odpočinout. "Přišel jsem na to, že dozrál čas posunout se dál. Kam, to zatím nevím, žádná nabídka mi na stole k podpisu neleží," uvedl a pokračoval: "Cítím však, že musím jít dál. Ve vašem důležitém rozhodnutí vám vždy napoví hlas srdce, kterému rád naslouchám, a ten mi nyní přichystal další výzvy, na které se těším. Hokej miluji a vždycky jsem ho dělal a dělám na sto procent. S klidným svědomím proto mohu říct, že jsem třineckým Ocelářům pomohl ke stabilitě a růstu. To samé chci samozřejmě po hráčích a dalších lidech kolem sebe. Bez úlev nebo výjimek. Mám svou vizi, jak hokej dělat, a nikdy z ní nechci uhnout."

"Jsem přesvědčený, že tento přístup vede nejen k týmovým úspěchům celé organizace, ale že zároveň posouvá individuálně všechny hráče a pomáhá jim v dalším osobnostním i sportovním růstu, který může vyústit třeba i k zahraničnímu angažmá. Aby se dařilo tuto vizi naplňovat, vyžaduje to soulad všech. Tedy vedení a představitelů klubu, což zahrnuje sportovní úsek od trenérů dětí a mládeže. Vizi musí vzít za svou také hráči, trenéři a realizační týmy celé organizace. Teprve pak do sebe vše zapadne," zakončil Varaďa.

Válek chce zmírnit opatření proti covidu. Situace je prý lepší, než se…

27.01.2022 15:24 Současná protiepidemická opatření se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) zmírní…

Mrazivého počasí se nezbavíme ani v únoru, ukazuje předpověď

26.01.2022 06:30 Zatímco tento týden bude srážkově nadprůměrný, v dalších třech týdnech budou srážky spíše ubývat.…

Registrace k očkování proti covidu vakcínou od Novavaxu začne 1. února

27.01.2022 15:48 Od 1. února bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) možné se předem registrovat…

Téměř 55 tisíc nově nakažených. Česko zlomilo další rekord

27.01.2022 07:59 Denní počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku ve středu poprvé za epidemii…

Laboratoře přestanou v pondělí u PCR testů vyšetřovat varianty koronaviru

27.01.2022 22:00 Ministerstvo zdravotnictví od pondělí zruší podrobnější vyšetřování pozitivních vzorků takzvanými…

Kvůli pravidlu IIHF může Pešán a spol. mít až šest náhradníků. Nakonec…

25.01.2022 17:51 Zpočátku počítal realizační tým hokejového národního A-týmu v čele s koučem Filipem Pešánem a…

Hokejový národní tým se beze změn přesune na OH do Pekingu. Nominace…

24.01.2022 17:03 V polovině ledna představil kouč Filip Pešán spolu s generálním manažerem Petrem Nedvědem…

Poslední místo v hokejové nominaci zaplněno. Pešán a spol. povolali na OH…

22.01.2022 19:39 Do 24. ledna měl realizační tým českého hokejového národního týmu v čele s koučem Filipem Pešánem a…

Český hokejista Hrabík hrající v AHL si 30 duelů nezahraje za rasistické…

22.01.2022 10:17 Během minulého týdne se v rámci nižší farmářské zámořské soutěže AHL v zápase mezi San Jose…

Hokejová reprezentace bojuje před OH s covidem, mimo hru je šest hráčů

21.01.2022 13:28 Aktualizováno Hokejová reprezentace se hned v úvodních dnech přípravy na olympijský turnaj v Pekingu potýká s…

Po Spartě i Litvínov. Další hokejové kluby končí v karanténě

18.01.2022 13:12 Aktualizováno Hokejisté Sparty a Litvínova jsou dalšími týmy, které se potýkají s nákazou koronavirem a musejí do…

Do karantény spadl další extraligový tým. Po Budějovicích a Boleslavi je v…

16.01.2022 17:13 Karanténní strašák obchází v těchto dnech extraligové účastníky a po Třinci, Českých Budějovicích a…

Gulaš se z olympiády nakonec omluvil, než aby byl náhradníkem. Kdo ještě…

15.01.2022 12:17 Přestože sám trenér Filip Pešán společně s generálním manažerem národního týmu Petrem Nedvědem ve…

Nejen Třinec a České Budějovice. Koronavirus se šíří nově i v Mlladé…

14.01.2022 18:40 Tuzemskou hokejovou extraligou se šíří další vlna koronaviru. Ještě donedávna byla soutěží, kterou…

Jsou známé nominace hokejistů i hokejistek na Peking. Přijdou o něj Gulaš…

13.01.2022 17:25 Ve čtvrtek trenéři mužské i ženské hokejové reprezentace Filip Pešán a Tomáš Pacina zveřejnili…

Související:

Právě se děje

reklama