Kanadsko-americká NHL by se měla znovu rozehrát 1. srpna. A pouze ve dvou městech

Jak známo, kvůli koronavirové pandemii se musely pozastavit rozehrané ročníky na mnoha sportovních kolbištích a hokejová kanadsko-americká NHL nebyla výjimkou. Ta se naposledy fanouškům představila 12. března, podle agentury Reuters by se měla vrátit 1. srpna, přičemž vedení NHL se rozhodlo zbytek základní části zrušit a pokračovat tak rovnou play-off.

NHL
doporučujeme

Podle Reuters se pak mělo vedení NHL s hráčskou asociací NHLPA mělo dohodnout na 13. červenci jako na datumu, kdy se rozeběhnou tréninkové kempy. Média pak uvádějí, že se zbytek sezóny 2019/20 odehrají na dvou stadionech a to konkrétně v Torontu a Edmontonu.

Jak dále uvádí agentura Reuters, všechny tyto oboustranně dohodnuté náležitosti týkající se restartu NHL jsou obsaženy ve více než čtyřicetistránkové dohodě, kde se mimo jiné upravují podmínky i pro červencové kempy, kterých se má z každého týmu zúčastnit až 30 hráčů do pole s neomezeným počtem gólmanů. Na soupisce pro jednotlivá utkání play-off by se pak mělo nacházet maximálně 31 jmen.

Všichni aktéři pochopitelně podstoupí nezbytné testy na koronavirus, které by se měly týkat nejen hráčů a členů relizačních týmů, ale i jednotlivých zaměstnanců hotelů i hal. Pokud se někde objeví pozitivní výsledek, bude muset dané mužstvo do izolace.

Zatímco se hráči budou moct nezúčastnit zbytku sezóny bez jakéhokoli postihu, tak v případě, že se některý z nich dopustí prohřešku proti zdravotnímu protokolu, může takovýto hráč dokonce přijít i o pozici v draftu.

Připomeňme tedy, že vzhledem ke zrušení zbytku základní části NHL už pro sedm nejhorších týmů soutěže skončila předčasně sezóna a že po restartu soutěže by měl být držitel Stanleyova poháru znám až začátkem října.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Duel Třince s Litvínovem musel být náhle odložen. Kvůli tragické události…

02.03.2021 20:38 Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by se snad jeden z duelů 50. kola hokejové Tipsport extraligy…

Tohle extraliga ještě nezažila. Vítkovice potrestaly svého hráče za mobil…

27.02.2021 17:11 Pořád se najde na světě a především pak v Česku něco, co člověk do té doby nikdo neviděl. Třeba…

Rozhodnuto! Letošní hokejové MS se bude konat pouze v Lotyšsku

02.02.2021 20:01 V úterý Mezinárodní hokejová federace IIHF konečně rozlouskla nejožehavější otázkzu posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama