Kanadsko-americká NHL by se měla znovu rozehrát 1. srpna. A pouze ve dvou městech

Jak známo, kvůli koronavirové pandemii se musely pozastavit rozehrané ročníky na mnoha sportovních kolbištích a hokejová kanadsko-americká NHL nebyla výjimkou. Ta se naposledy fanouškům představila 12. března, podle agentury Reuters by se měla vrátit 1. srpna, přičemž vedení NHL se rozhodlo zbytek základní části zrušit a pokračovat tak rovnou play-off.

NHL
doporučujeme

Podle Reuters se pak mělo vedení NHL s hráčskou asociací NHLPA mělo dohodnout na 13. červenci jako na datumu, kdy se rozeběhnou tréninkové kempy. Média pak uvádějí, že se zbytek sezóny 2019/20 odehrají na dvou stadionech a to konkrétně v Torontu a Edmontonu.

Jak dále uvádí agentura Reuters, všechny tyto oboustranně dohodnuté náležitosti týkající se restartu NHL jsou obsaženy ve více než čtyřicetistránkové dohodě, kde se mimo jiné upravují podmínky i pro červencové kempy, kterých se má z každého týmu zúčastnit až 30 hráčů do pole s neomezeným počtem gólmanů. Na soupisce pro jednotlivá utkání play-off by se pak mělo nacházet maximálně 31 jmen.

Všichni aktéři pochopitelně podstoupí nezbytné testy na koronavirus, které by se měly týkat nejen hráčů a členů relizačních týmů, ale i jednotlivých zaměstnanců hotelů i hal. Pokud se někde objeví pozitivní výsledek, bude muset dané mužstvo do izolace.

Zatímco se hráči budou moct nezúčastnit zbytku sezóny bez jakéhokoli postihu, tak v případě, že se některý z nich dopustí prohřešku proti zdravotnímu protokolu, může takovýto hráč dokonce přijít i o pozici v draftu.

Připomeňme tedy, že vzhledem ke zrušení zbytku základní části NHL už pro sedm nejhorších týmů soutěže skončila předčasně sezóna a že po restartu soutěže by měl být držitel Stanleyova poháru znám až začátkem října.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejen ve fotbale, i v hokeji řádí covid-19. Je ohrožena soutěž Generali…

25.07.2020 17:17 Má to být premiéra nové soutěže, která by měla být zároveň i přípravou na nadcházející sezónu…

Hokejisté Litvínova musí kvůli nákaze v týmu do karantény

23.07.2020 18:08 Hokejisté Litvínova přerušili kvůli nákaze koronavirem v týmu přípravu na novou extraligovou sezonu…

Hokej zamíří do horského prostředí. Ve Špindlerově Mlýně se pod širým…

21.07.2020 19:03 To, o čem se před několika dny v tuzemském hokejovém zákulisí začalo mluvit, se nyní potvrdilo. V…

Problémy českých hokejistů v NHL. Po Patrňákovi jsou v karanténě i Voráček…

19.07.2020 12:46 David Pastrňák společně s Ondřejem Kašem působící v Boston Bruins nejsou jedinými českými legionáři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama