Kontinentální hokejová liga předčasně ukončena. Gagarinův pohár letos svého vítěze nepozná

Nejen česká hokejová Extraliga, ale i Kontinentální hokejová liga nepozná letos svého vítěze a to ze stejného důvodu, kvůli aktuální pandemii koronaviru. Ve středu se tak rozhodlo vedení této veskrze ruské hokejové soutěže. Ta musela být minulý týden v úterý přerušena až do 10. dubna, přičemž se tak stalo před čtvrtfinálovými duely play-off. "Bohužel musíme ukončit sezonu. Nebylo to jednoduché rozhodnutí. My i fanoušci bychom rádi viděli pokračování boje o Gagarinův pohár, ale v tuto chvíli je zdraví hráčů, jejich blízkých, zaměstnanců i fanoušků samozřejmě na prvním místě," uvedl konkrétně prezident KHL Alexej Morozov.

Přidejte svůj názor 1 komentář

KHL (ilustrační foto)
doporučujeme

Předčasné ukončení sezóny KHL však neměli vedoucí činovníci této soutěže vůbec původně v plánu. Ve hře dosud stále bylo, že by se snad play-off mohlo odehrát až do konce a to třeba i v červnu nebo v červenci. Nakonec ale sáhlo vedení k tomuto radikálnímu, přesto asi pochopitelnému řešení. V oficiálním zdůvodnění jeho rozhodnutí stojí, že proti dohrání ročníku byla nejenom bezpečnostní opatření, kvůli kterým se nedá cestovat, ale i ten fakt, že by některé kluby nemohly pokračovat, přestože se jim před tím podařilo postoupit do čtvrtfinále.

Připomeňme, že v rámci Západní konference se utvořily čtvrtfinálové dvojice Petrohrad vs. Jokerit Helsinky a CSKA Moskva vs. Dynamo Moskva, v rámci té Východní se pak měly střetnout Kazaň s Ufou a Nur-Sultan s Novosibirskem.

Protože ale na řadu přišla opatření kvůli pandemii koronaviru, na základě toho se 14. března klub z Helsinek okerit odhlásil a tak ukončil předčasně tuto sezónu. Stejný krok o dva dny později udělal i kazašský celek Nur-Sultan, ten především kvůli opatřením v Kazachstánu. Stále se však uvažovalo se play-off KHL odehraje, ale pouze se šesti účastníky, nakonec se tedy vedení rozhodlo ročník předčasně ukončit.

Dohrávat sezónu v červnu nebo v červenci narážel na tu skutečnost, že by pak vznikly problémy s přípravami na další ročník. "KHL by musela měnit pravidla přestupových oken, odložit start nového ročníku do pozdějšího data a zredukovat počet zápasů. Jelikož pro osmnáct celků už sezona skončila, začneme připravovat tu následující. Věříme, že současná situace příští sezonu nezasáhne a začne v obvyklém čase, jak jsou kluby a fanoušci zvyklí," píše Morozov v prohlášení.

Podobně jako ve fotbale, tak i v hokeji se pokračuje v soutěži pouze v Bělorusku. Tam má začít 27. března na programu finálová série mezi Juností Minsk a Soligorskem.

A co týče zámořských soutěží, tedy NHL a nižší AHL, tak ty jsou pro zatím pouze přerušeny.

Témata: hokej | KHL | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problém kvůli koronaviru. Hokejové Ústí nad Labem řeší svou budoucnost v…

07.04.2020 20:43 Hokejový klub Ústí nad Labem bude kvůli aktuální pandemii koronaviru nucen v následujících dnech…

Další extraligový kouč prodloužil smlouvu. Augusta bude v Liberci další…

06.04.2020 17:09 Pár dní poté, co oznámili prodloužení smlouvy na dalších sedm let s dosavadním koučem Václavem…

Nevídaná smlouva v extralize. Kouč Varaďa prodloužil smlouvu s Třincem o…

03.04.2020 17:15 Poté, co se poslední extraligová sezóna 2019/20 předčasně ukončila kvůli aktuální pandemii…

Hokejové Vítkovice se dohodly s hráči na snížení platů o polovinu

03.04.2020 03:47 Vedení hokejových Vítkovic se domluvilo při pandemii koronaviru s hráči na snížení březnových a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy