Krize Litvínova vyústila v konec Šlégra. Nahradí ho dočasně hned trojice koučů

Hokejový Litvínov se stává dalším extraligovým klubem, ve kterém se mění trenér. Bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr skončil na lavičce severočeského klubu po sériii pěti prohraných zápasech. Litvínov je v krizi dlouhodobě a už před měsícem nabídl Šlégr svou rezignaci, tehdy ho ale ještě vedení klubu podrželo. Tentokrát ale Šlégr skutečně končí a v následujících utkáních tak podkrušnohorský celek povedou dočasně hned tři trenéři a to Radim Skuhrovec, Jindřich Kotrla a Josef Beránek.

Přidejte svůj názor

HC Litvínov, autor: neš
doporučujeme

"Moje rozhodnutí je logické v tom smyslu, že pro mužstvo moje osoba nedává, co by to vyžadovalo. Je potřeba přivést někoho jiného, uvidíme, jestli tomu pomůže, jestli tým nastartuje. Ale není možné u toho jen stát a koukat se, jak se propadáme tabulkou. Není to o tom, že bych od toho utíkal. Nesu plnou zodpovědnost jako předseda představenstva a generální ředitel, rozhodně se od toho nedistancuji," nechal se slyšet Šlégr ke svému kroku pro server idnes.cz

Ten se také vyjádřil ke svému možnému nástupci. Kdo to nakonec bude, zveřejní klub nejpozději do konce tohoto týdne. "Necháme si pro sebe, kolik je kandidátů, i jejich jména. Fanoušci budou spekulovat, což není nic složitého. Na trhu je jasné, kteří trenéři jsou volní, není to žádná velká písemka. Kdo bude ochoten nám pomoct s nějakým smysluplným receptem, tak ho angažujeme," řekl Šlégr, jenž je zároveň samotným šéfem klubu.

Pokud jde o stratégy, kteří jsou momentálně volní a mojhli by tak v nejbližší době zamířit do Litvínova, tak mezi těmi nalezneme bývalé reprezentační kouče Josefa Jandače a Aloise Hadamczika, bez angažmá jsou v současnosti i Vladimír Kýhos, Miloslav Hořava (který s klubem získal dosud jediný lextraligový titul za celou klubovou historii) a také duo František Výborný-Marian Jelínek, o kterých se v litvínovských kuloárech v poslední době mluvilo nejčastěji.

Hokejisté Litvínova si představovali start do sezóny 2019/2020 určitě lepší, než jak proběhla celá předešlá sezóna, ve které nakonec hrál ve skupině o udržení. Během dosud odehraných 21 zápasů ale mají na svém kontě pouhých 18 bodů, s posledními Pardubicemi mají stejný tak mají počet bodů a lepší než Východočeši jsou v tabulce jen kvůli skóre. V této sezóně se zatím nemohou pochlubit ani tím, že by snad dokázali vyhrát dva po sobě jdoucí zápasy. "Kluci mají hlavu úplně plnou, nosí tam několik myšlenek. Potřebují si ji vyčistit, hrát jednodušeji, bojovat, jinak se z toho nedostanou. Na to recept úplně není; když je mužstvo v křeči, dostane první, druhý gól a sesype se. Přestože proti Spartě hrajeme velice slušně, nevyhrajeme. Je to o hlavách, ne že ne," řekl Šlégr.

Připomeňme, že Šlégr se poprvé na lavičce Litvínova objevil už letos v únor po konci Martina Razýma, ovšem ani Šlégr tehdy nakonec nepomohl týmu k postupu do play-off.

Dodejme ještě, že právě Šlégr je již čtvrtým trenérem, jenž končí tuto sezónu předčasně. Jako první skončil předčasně Ladislav Lubina v Pradubicích (nahradil ho jeho dosavadní asistent Radek Bělohlav), pak se se svým trenérem rozloučili ve Zlíně, kde z pozice kouče odešel Antonín Stavjaňa a nahradil ho Robert Svoboda. Změny na řadu přišly i v Hradci Králové, kde k Tomáši Martincovi přibyl Vladimír Růžička a v Brně, kde se do role kouče po odchodu Petra Fialy vrátil klubový majitel Libor Zábranský.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náhrada za Varaďu známa. Hokejovou dvacítku povede současný asistent u A…

11.02.2020 17:26 Nedávno Český svaz ledního hokeje neprodloužila končící dvouletou smlouvu s dosavadním hlavním…

Zemětřesení v hokejové Spartě! Po nevydařených výsledcích končí nejen kouč…

30.01.2020 16:28 Po posledních příliš nevydařených výkonech už na lavičce hokejové pražské Sparty neuvidí nejen…

Velké změny v reprezentacích! Hokejovou dvacítku už nepovede Varaďa,…

23.01.2020 19:15 Po čtvrtečním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje se pořadně zatřáslo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama