Češi další překvapení na turnaji juniorů nepřidali. S Američany prohráli jasně 0:7

Senzační výhra českého národního týmu hráčů do 20 let ve druhém utkání nad Ruskem 2:0 mohla české fanoušky navnadit na další zápas svěřenců kouče Karla Mlejnka a doufali, že by mohli něco podobného předvést i v úterý proti Američanům. Zpčátku to vypadalo velmi nadějně, neboť Čechům se dařilo udržet skóre 0:0 do konce první třetiny a ještě k tomu dokázali přidat několik svých šancí. Zlom však přišel ve druhé třetině, kdy se zámořskému týmu podařilo vstřelit rychle tři góly. K těm Američani přidali ještě další čtyři, navíc jim pomohli Češi svými vyloučeními a tak tedy nakonec hokejisté hvězd a pruhů vyhráli jasně a s přehledem 7:0

MS v hokeji 2019

Pro české fanoušky nemohlo být žádným překvapením, že se trenér Karel Mlejnek rozhodl proti Američanům postavit na vlas stejnou sestavu jako ta, které se povedl husarský kousek a to v pondělí nad ránem středoevrospského času vyhrát 2:0 nad Ruskem. Od začátku zápasu byl vidět ze strany Čechů stejný recept, jakým se jim podařilo zaskočit právě Rusy. Tedy zahuštěný prostor ve středním pásm. I tak si ale gólman Pařík nemohl v úvodní třetině stěžovat na to, že nemá práci. Navíc mu pomohla v případě Yorkově střely i tyčka. Zmírnění amerického tlaku nepomohlo ani Raškovo vyloučení.

Naštěstí ale čeští obránci opět skvěle blokovali střely a to byl ten důvod, proč se stejně jako Rusům, ani Američanům nepodařilo v první třetině skórovat. Když k tomu všemu ještě připočteme fakt, že se Čechům dařilo nedostávat Američany do přečíslení a navíc je ještě vytlačovat do rohů kluziště a po zisku puku následně zamířit rychle do protiútoku, byla to vydařená úvodní třetina. Jeden z útočných výpadů dostal do šance Teplého, kterému ale zakončení nevyšlo.

Ve druhém dějství se začala miska vah překlápět čím dál více na americkou stranu, neboť to byli právě Američané, kteří se začali dostávat čím dál více do útoku. Vedle toho ještě výborně bruslili a přidali důrazu v osobních soubojích. To vše vyvrcholilo 26. minutou, kdy po Hellesonově prudké střele neudržel Pařík kotouč, jenž se ocitl za jeho zády a který po tlaku na brankoviště Američané nakonec dotlačili do sítě, 1:0 pro USA. Zanedlouho mohlo být pro Čechy veseleji, kdyby se z brejku podařilo skórovat Novákovi. Naknec ale přišel gól na druhé straně, když se trefil Zegras a tím tak začala zhasínat naděje Čechů na nějaký dobrý výsledek. Navíc o 146 vteřin později Američané zvýšili na 3:0 zásluhou Brinka.

Nebylo divu, že se Češi museli přeorientovat ze spíše defenzivějšího hokeje do toho útočnějšího. Museli začít více napadat Američany. Proti této taktice byla rychlost soupeře a tristní bilance Čechů při vhazování.

Češi postupem času tak přestávali hrát úplně, navíc čím dál více faulovali a kolikrát se nechávali vyloučit i zbytečně. Góly tak tedy na straně Američanů rychle přibývali, až se zastavily na sedmi. To vyhnalo z branky i gólmana Paříka, jehož tak nahradil Malík. Ten už žádnou branku nedostal a tak tedy Američani mohli slavit jasné vítězství 7:0.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu (29.12.2020):

Skupina B:

ČR - USA 0:7 (0:0, 0:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, R. Johnson), 47. Zegras (Faber, York), 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 51. Boldy (Zegras, Caufield)

Nastupující vláda zruší povinné očkování pro osoby starší 60 let, řekl…

05.12.2021 21:52 Nastupující vláda Petra Fialy zruší paragraf chystané vyhlášky, která stanovuje povinné očkování…

Václav Klaus se o víkendu v Krkonoších zranil

05.12.2021 22:00 Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si…

PŘEHLED: Dopravu i dnes komplikuje sníh. Které kraje vyžadují největší…

05.12.2021 12:32 Česko se i dnes potýká se sněhem. Zatímco některé kraje hlásí silnice bezproblémové a sjízdné,…

Předpověď počasí: Příští týden se výrazně ochladí, hrozí silné mrazy

05.12.2021 06:30 Příští týden se v Česku bude nadále ochlazovat. Teploty v noci mohou klesat až k -10 stupňům a…

Jak v době covidu zacházet s jídlem a potravinami z dovozu? Podívejte se…

04.12.2021 22:00 Pandemie koronaviru má dopad nejen na zdraví lidí, ale i ekonomiku. Výjimkou není ani restaurační…

Historický úspěch. České hokejistky si poprvé zahrají pod pěti…

14.11.2021 19:17 Aktualizováno Stejným způsobem, jakým prošly celou kvalifikační skupinou v Chomutově, sehrály závěrečný zápas s…

Související:

Právě se děje

reklama