Češi další překvapení na turnaji juniorů nepřidali. S Američany prohráli jasně 0:7

Senzační výhra českého národního týmu hráčů do 20 let ve druhém utkání nad Ruskem 2:0 mohla české fanoušky navnadit na další zápas svěřenců kouče Karla Mlejnka a doufali, že by mohli něco podobného předvést i v úterý proti Američanům. Zpčátku to vypadalo velmi nadějně, neboť Čechům se dařilo udržet skóre 0:0 do konce první třetiny a ještě k tomu dokázali přidat několik svých šancí. Zlom však přišel ve druhé třetině, kdy se zámořskému týmu podařilo vstřelit rychle tři góly. K těm Američani přidali ještě další čtyři, navíc jim pomohli Češi svými vyloučeními a tak tedy nakonec hokejisté hvězd a pruhů vyhráli jasně a s přehledem 7:0

MS v hokeji 2019
doporučujeme

Pro české fanoušky nemohlo být žádným překvapením, že se trenér Karel Mlejnek rozhodl proti Američanům postavit na vlas stejnou sestavu jako ta, které se povedl husarský kousek a to v pondělí nad ránem středoevrospského času vyhrát 2:0 nad Ruskem. Od začátku zápasu byl vidět ze strany Čechů stejný recept, jakým se jim podařilo zaskočit právě Rusy. Tedy zahuštěný prostor ve středním pásm. I tak si ale gólman Pařík nemohl v úvodní třetině stěžovat na to, že nemá práci. Navíc mu pomohla v případě Yorkově střely i tyčka. Zmírnění amerického tlaku nepomohlo ani Raškovo vyloučení.

Naštěstí ale čeští obránci opět skvěle blokovali střely a to byl ten důvod, proč se stejně jako Rusům, ani Američanům nepodařilo v první třetině skórovat. Když k tomu všemu ještě připočteme fakt, že se Čechům dařilo nedostávat Američany do přečíslení a navíc je ještě vytlačovat do rohů kluziště a po zisku puku následně zamířit rychle do protiútoku, byla to vydařená úvodní třetina. Jeden z útočných výpadů dostal do šance Teplého, kterému ale zakončení nevyšlo.

Ve druhém dějství se začala miska vah překlápět čím dál více na americkou stranu, neboť to byli právě Američané, kteří se začali dostávat čím dál více do útoku. Vedle toho ještě výborně bruslili a přidali důrazu v osobních soubojích. To vše vyvrcholilo 26. minutou, kdy po Hellesonově prudké střele neudržel Pařík kotouč, jenž se ocitl za jeho zády a který po tlaku na brankoviště Američané nakonec dotlačili do sítě, 1:0 pro USA. Zanedlouho mohlo být pro Čechy veseleji, kdyby se z brejku podařilo skórovat Novákovi. Naknec ale přišel gól na druhé straně, když se trefil Zegras a tím tak začala zhasínat naděje Čechů na nějaký dobrý výsledek. Navíc o 146 vteřin později Američané zvýšili na 3:0 zásluhou Brinka.

Nebylo divu, že se Češi museli přeorientovat ze spíše defenzivějšího hokeje do toho útočnějšího. Museli začít více napadat Američany. Proti této taktice byla rychlost soupeře a tristní bilance Čechů při vhazování.

Češi postupem času tak přestávali hrát úplně, navíc čím dál více faulovali a kolikrát se nechávali vyloučit i zbytečně. Góly tak tedy na straně Američanů rychle přibývali, až se zastavily na sedmi. To vyhnalo z branky i gólmana Paříka, jehož tak nahradil Malík. Ten už žádnou branku nedostal a tak tedy Američani mohli slavit jasné vítězství 7:0.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu (29.12.2020):

Skupina B:

ČR - USA 0:7 (0:0, 0:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, R. Johnson), 47. Zegras (Faber, York), 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 51. Boldy (Zegras, Caufield)

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát…

18.01.2021 13:12 Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama