Německo zatím prochází turnajem jako nůž máslem. Po Itálii si poradili i s Nory

V pátek si jednoznačným výsledkem 9:4 poradili s Italy, na tento svůj výkon navázali i v sobotu v duelu s Norskem, se kterým si takto podobně taktéž poradili, když je nakonec porazili vysoko 5:1. A stejně jako v pátek, i v sobotu se výrazně ukázala německá druhá útočná formace složená z hokejistů Eisbärenu Berlín. Nejenže Lukas Reichel, synovec bývalého českého reprezentanta Roberta Reichela, zaznamenal gól i asistenci, ale zároveň i jeho kolegové Leonhard Pföderl (1+0 v zápase) a Marcel Noebels (0+2) se podíleli dost výrazně na podobě konečného výsledku.

Eurozpravy.cz

Německý celek je po dvou úvodních dnech na nejlepší cestě k postupu do čtvrtfinále. Zatím totiž v rámci své skupiny B nenašel v Rize takového soupeře, aby jej dokázal výrazněji potrápit, a naopak jsou to naši západní sousedé, kteří zatím procházejí turnajem na jedničku.

Fanoušci by v úvodních minutách duelu Německa s Norskem nepoznali na Němcích, že ani ne před 24 hodinami podstoupili duel s Itálií. Trenér Němců Söderholm navíc trochu překvapivě učinil pouze jednu změnu v sestavě a to tu, že vyměnil muže s maskou. Místo Brückmanna tak tedy nyní dostal šanci Niederberger.

Ovšem ten byl v prvním dějství prakticky bez nějakého většího zákroku, naopak první vážnější situaci zápasu musel řešit norský gólman Haukeland, jenž nakonec jako první musel lovit kotouč ze své svatyně. Stalo se tak pouhých 16 vteřin před prvním odchodem do kabin poté, co předchozí Müllerovu střelu dokázal tečovat přesně Matthias Plachta.

S duelem s Itálií se dá najít srovnání i v tom, že i tentokrát v konfrontaci s Norskem rozhodla o vítězi druhá třetina. V ní nejprve na 2:0 pro Němce zvýšil Leon Gewanke, jemuž se tak podařilo využít přesilovou hru, následně Pföderl potrestal chybu Holma a krátce po polovině zápasu se do brejkové akce dostal Lukas Reichel a to poté, co tento teprve devatenáctiletý talent na obranné modré čáře vzal puk Kaasastulovi.

Ještě před druhou přestávkou se však Seveřanům podařilo vstřelit snižující branku a to díky Lillebergovi, jenž tečoval střelu Mathise Olimba. Jenomže další zdramatizování ze strany Norů už nepřišlo. Naráželi totiž na výtečného gólmana Niederbergera a navíc na konečných 5:1 zvýšil Lean Bergmann.

Mistrovství světa v ledním hokeji  - konečný výsledek (22.5.2021):

SKUPINA B:

Norsko - Německo 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Lilleberg (M. Olimb, Haga) - 20. Plachta (M. Müller, Seider), 24. Gawanke (Brandt, Noebels), 27. Pföderl (Reichel, Noebels), 31. Reichel, 45. Bergmann (Nowak, Krämmer)

Témata: EZ

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Česko na MS v hokeji končí. Po prohře 0:1 s Finskem jede domů

03.06.2021 21:46 Aktualizováno Klíčový duel dnes měl před sebou český národní hokejový tým. Ve čtvrtfinále mistrovství světa v…

Slováci končí na MS po souboji s USA, rozhodla první třetina. Němci díky…

03.06.2021 20:49 Ve čtvrtek jsou po volném středečním dni na programu letošního mistrovství světa nejdůležitější…

O účastnících čtvrtfinále MS je rozhodnuto. Domácí Lotyši na šampionátu…

02.06.2021 10:20 Poté, co hokejisté Kanady o úterním poledni nezvládli duel s Finskem, se kterým nakonec až na…

Rusové si pohráli s bezzubými Bělorusy 6:0. A dalším jejich soupeřem bude…

02.06.2021 10:10 Že Rusové ovládli právem skupinu A, to ukázali ve svém posledním zápase před vyřazovací částí. V…

Češi na závěr skupiny deklasovali Slováky a končí na třetím místě

01.06.2021 17:30 Aktualizováno Úkol zněl jasně. Češi měli od pondělí jistý postup do čtvrtfinále, pokud by ale porazili Slováky v…

Česko míří do čtvrtfinále. Rusové zdolali Švédy na nájezdy a poslali je…

01.06.2021 00:01 Na výsledek tohoto duelu čekali nejen švédští hokejoví fanoušci, ale především i ti čeští. Poté, co…

Související:

Právě se děje