NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská asociace

Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě přerušené sezóny 2019/20. Ta se přerušila již 12. března kvůli pandemii koronaviru a od té doby vedení soutěže hledá všelijaké varianty, jak by se tato sezóna mohla dohrát. Nyní výkonný výbor hráčské asociace souhlasil s tím, aby se přerušená sezóna této soutěže dohrála systémem play-off, kterého by se na místo obvyklých 16 mužstev zúčastnilo hned 24 účastníků. Ještě není ale jasné, na jakých neutrálních místech se zbytek sezóny odehraje a také to, jak bude vypadat herní formát.

NHL
doporučujeme

Podle původního plánu sezóny 2019/20 zbývalo mužstvům NHL dohrát 11 až 14 zápasů do jejího konce. Nově schválený plán na dohrání soutěže s těmito zbývajícimi zápasy základní části již nepočítá a  šlo by se tak rovnou na vyřazovací soutěž, kam by se dostala mužstva podle aktuálního bodového průměru, přičemž těch účastníků play-off by tedy mělo být až 24.

Součástí schváleného návrhu je ta skutečnost, že by ty týmy, jež před přerušením sezóny okupují první čtyři pozice v každé konferenci, měly na úvod play-off volno a zbývajících 16 mužstev by mezitím hrálo předkolo na tři vítězná utkání. Další fáze play-off by se pak hrály klasicky na čtyři vítězné duely.

Neznamená to ovšem, že by během tohoto předkola první čtyři týmy obou konferencí nehrály. Naopak by se zúčastnily dvou turnajů o to, kdo byl jak nasazen v prvním kole. Z Východní konference by se jeden z turnajů týkal Bostonu, Tampy, Washingtonu a Philadelphie, z té Západní by o nasazení do prvního kola mezi sebou bojovaly St. Louis, Colorado, Vegas a Dallas.

Ví se, že by se zbytek sezóny měl odehrát bez diváků, je nyní však ješětě nezodpovězenou otázkou, jak budou sestaveny zdravotní a bezpečností opatření a s tím souvisí i to, že se hledají stadiony, kde by se sezóna dohrála. Tedy takové stadiony, které by zmiňovaná opatření splnily.

V tomto případě se nejčastěji mluví o Las Vegas a to především z toho důvodu, že je zde mnoho hotelů, kde by mohli být hokejisté a členové realizačních týmů ubytováni. Dále se v této souvislosti také připadají v úvahu Columbus, Nashville, Raleigh, St. Paul a Edmonton.

Jak se nechal slyšet zástupce komisionáře NHL Bill Daly, vedení soutěže má už prý připravený plán, ale pokládá prý za předčasné ho nyní zveřejňovat. Už dříve se mluvilo o tom, že by se přerušená sezóna NHL mohla protáhnout až do září a tím pádem by tak následující sezóna 2020/21 mohla startovat až v lednu a nebo až tehdy, kdy situace dovolí fanouškům jít na stadiony.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama