Petr Čech bude opět k vidění v brance. V Anglii ale bude chytat za hokejový tým

Po minulé sezóně 2018/19 ukončil Petr Čech svou bohatou fotbalovou kariéru. Bývalý reprezentační gólman, jenž se na klubové úrovni především zapsal do povědomí fotbalových fanoušků po celém světě zvláště díky svým angažmá v anglických klubech Chelsea a Arsenalu, nyní pracuje ve vedení londýnské Chelsea, jenže po středečním oznámení se ho i tak sportovní fanoušci opět dočkají v brance. Tentokrát se však bude jednat o tu hokejovou, neboť bude v Anglii chytat minimálně do konce této sezóny v třetiligovém Guildford Phoenix. Právě v dresu tohoto klubu by se mohl Petr Čech poprvé objevit již tuto neděli.

Přidejte svůj názor

Petr Čech | Daniel Katona, HDMovieTV
doporučujeme

Současný poradce sportovního a technického úseku, jak se jeho nové funkce ve vedení londýnské Chelsea nazývá, se připravoval na angažmá mezi hokejovými mantinely již během letošního léta. Už tehdy byl k vidění na tréninku prvoligového týmu Guildford Flames. Hned v první anglické hokejové lize se ale Čech ve svém prvním ostrém startu v hokejové výzbroji nepředstaví, bude nastupovat v třetiligovém týmu tohoto klubu.

"Jsem nadšený, že budu mít možnost hrát s Phoenixem a získat zápasové zkušenosti. Doufám, že mladému týmu pomůžu splnit jeho cíle pro sezonu a vyhrát tolik zápasů, kolik jen bude možné, když budu mít šanci nastoupit. Po 20 letech profesionálního fotbalu to bude úžasná zkušenost zahrát si hokej, který jsem rád sledoval a hrál jako kluk," uvedl Čech ke svému senzačnímu kroku pro britská média.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skvělý Třinec! Na nejstarším hokejovém turnaji v Davosu si zahraje finále

30.12.2019 23:11 Čeští hokejoví fanoušci vzhledem k tomu, co Třinec předváděl na Spenglerově poháru minulý rok, od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama