Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří porazili Němce 2:1

Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize. S Kanadou, která v odpoledním semifinále přešla přes Spojené státy, se v něm v neděli utkají opět Finové, čtvrtfináloví přemožitelé Česka si prakticky díky stejné taktice poradili i s Německem, které porazili tentokráte 2:1. O obě finské branky se postarali Iiro Pakarinen a Hannes Björninen. Pouze snížit se pak Němcům podařilo díky Matthiasu Plachtovi. Navíc už se naši západní sousedé ale po zbytek zápasu nezmohli a tak se v neděli utkají o bronz s Američany.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Stejně jako v utkání s Českem i tentokrát měl v úvodních minutách větší převahu soupeř Finů. Na straně Seveřanů ale byla k vidění opět jejich vyhlášená trpělivost a k tomu, aby dokázalib zvládnout i toto semifinále, nepotřebovali mnoho zakončení na německou branku. Těch bylo za celý zápas pouze sedmnáct, přičemž v první třetině tým Suomi vypálil na brankáře Niederbergera pětkrát. A hned dvě z těchto pěti střel byly úspěšné. Nejprve se prosadil střelou mezi Niederbergerovými betony Pakarinen a následně na 2:0 zvýšil Björninen, jemuž svým napadáním pomohl výrazně jeho spoluhráč Antilla. Na německé straně byla vidět hlavně aktivita beka Seidera, ale gólového úspěchu se tehdy Němci nedočkali.

V rámci druhé dvacetiminutovky se Němci dostali pod až dvouminutový tlak, během něhož byl jeden z bránících Němců dokonce nějaký čas bez hokejky a během kterého tak Finové Němce nepustili z jejich vlastního pásma. Protože ale z toho nakonec pro Finy pšenka nekvetla, udeřilo tak na druhé straně. Ve 32. minutě využili jednu z mála finských přesilovek na tomto turnaji a i v tomto zápase, když gólmana Jussi Olkinuoru překonal střelou od modré Plachta, jenž tak využil souboje před finskou svatyní.

Na Němcích bylo znát, jak jim tato gólová situace vlila krev do žil a v závěrečné třetině se tak snažili, stejně jako ve čtvrtfinále proti Švýcarům, vyrovnat. Jenže brankář Olkinuora už žádné své další zaváhání nepřipustil a opět podával výtečné výkony. Největší příležitost k vyrovnání měl Noebels, jenž se ocitl sám před finskou brankou, ale i tehdy Olkinuora zakročil. Finskému gólmanovi pak pomáhali i jeho obránci, třeba Määttä, když ztečoval mimo nebezpečí přihrávku do jasné gólovky na hůl Eisenschmida.

Svěřenci Jukki Jalonena tak, opět předvedli trpělivý defenzivní hokej, jenž opět přinesl kýžené. Tedy postup opět až do finále. Jako před dvěma lety.

Mistrovství světa v ledním hokeji v Rize – konečný výsledek (5.6.2021):

SEMIFINÁLE:

Finsko - Německo 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Pakarinen (Lundell, Kaski), 19. Björninen (Anttila) - 32. Plachta (Seider)

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Česko na MS v hokeji končí. Po prohře 0:1 s Finskem jede domů

03.06.2021 21:46 Aktualizováno Klíčový duel dnes měl před sebou český národní hokejový tým. Ve čtvrtfinále mistrovství světa v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama