Po konci v reprezentaci do KHL? Říha by mohl zamířit do Kazachstánu

Miloš Říha starší ještě ani oficiálně ve funkci kouče české reprezentace neskončil, v Kazachstánu se už teď čile spekuluje o tom, že by se mohl vrátit do KHL. Že u náodního týmu Miloš Říha starší skončí jako trenér se ví už delší dobu stjně jako o jeho nástupci na následující dva roky Filipu Pešánovi. Nevědělo se ale jestli skutečně bude Miloš Říha starší pokračovat s trénováním, neboť i to on sám nedávno naznačoval. Nyní kazašský sportovní server vesti.kz přichází s informací, že by mohl být právě Říha novým koučem tamního Barysu Nur-Sultan.

Přidejte svůj názor

Miloš Říha, hokejový trenér
doporučujeme

Svým eventuálním příchodem by tak v tomto kazašském celku nahradil běloruského trenéra Andreje Skabelku, jenž byl vedle toho zároveň i trenérem kazašského národního týmu. Nyní je jasné, že od příštího ročníku bude pro změnu působit v Jaroslavli. Připomeňme, že Nur-Sultan postoupil v poslední sezóně 2019/20 do play-off KHL, kde v 1. kole dokázal vyřaditi Magnitogorsk, vyřazovací soutěž ovšem byla následně předčasně ukončena a to, jak jinak, než kvůli aktuální pandemii koronaviru.

Pro Miloše Říhu staršího by to rozhodně nebylo první angažmá v mezinárodní Kontinentální lize KHL. V minulosti působil v takových klubech jako Mytišči, Spartak Moskva, Petrohrad, Omsk nebo Slovan Bratislava a díky své práci se stal v Rusku uznávaným trenérem, což dokumentuje i ten fakt, že v roce 2011 byl vyhlášen nejlepším trenérem sezóny.

Před časem se nechal sám Říha slyšet, že by se určitě návratu do KHL nebránil. „Pokud se taková možnost objeví, budu velmi rád, a dokončím tam svou kariéru. Moc se mi líbilo pracovat ve vaší zemi. V každém městě, kde jsem byl, jsem potkal skvělé lidi. Musím ale počkat, jestli něco přijde, sám se nabízet nemůžu. Každý zná mé plusy i mínusy, stejně jako mé výsledky. Ještě rok nebo dva bych ale v Rusku klidně pracoval," řekl konkrétně pro ruský Sport Express.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy