Po konci v reprezentaci do KHL? Říha by mohl zamířit do Kazachstánu

Miloš Říha starší ještě ani oficiálně ve funkci kouče české reprezentace neskončil, v Kazachstánu se už teď čile spekuluje o tom, že by se mohl vrátit do KHL. Že u náodního týmu Miloš Říha starší skončí jako trenér se ví už delší dobu stjně jako o jeho nástupci na následující dva roky Filipu Pešánovi. Nevědělo se ale jestli skutečně bude Miloš Říha starší pokračovat s trénováním, neboť i to on sám nedávno naznačoval. Nyní kazašský sportovní server vesti.kz přichází s informací, že by mohl být právě Říha novým koučem tamního Barysu Nur-Sultan.

Miloš Říha, hokejový trenér
doporučujeme

Svým eventuálním příchodem by tak v tomto kazašském celku nahradil běloruského trenéra Andreje Skabelku, jenž byl vedle toho zároveň i trenérem kazašského národního týmu. Nyní je jasné, že od příštího ročníku bude pro změnu působit v Jaroslavli. Připomeňme, že Nur-Sultan postoupil v poslední sezóně 2019/20 do play-off KHL, kde v 1. kole dokázal vyřaditi Magnitogorsk, vyřazovací soutěž ovšem byla následně předčasně ukončena a to, jak jinak, než kvůli aktuální pandemii koronaviru.

Pro Miloše Říhu staršího by to rozhodně nebylo první angažmá v mezinárodní Kontinentální lize KHL. V minulosti působil v takových klubech jako Mytišči, Spartak Moskva, Petrohrad, Omsk nebo Slovan Bratislava a díky své práci se stal v Rusku uznávaným trenérem, což dokumentuje i ten fakt, že v roce 2011 byl vyhlášen nejlepším trenérem sezóny.

Před časem se nechal sám Říha slyšet, že by se určitě návratu do KHL nebránil. „Pokud se taková možnost objeví, budu velmi rád, a dokončím tam svou kariéru. Moc se mi líbilo pracovat ve vaší zemi. V každém městě, kde jsem byl, jsem potkal skvělé lidi. Musím ale počkat, jestli něco přijde, sám se nabízet nemůžu. Každý zná mé plusy i mínusy, stejně jako mé výsledky. Ještě rok nebo dva bych ale v Rusku klidně pracoval," řekl konkrétně pro ruský Sport Express.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama