Potvrzeno. Příští hokejová sezóna skončí až 6. června finálovým zápasem MS

Letos se kvůli koronavirové pandemii hokejové mistrovství světa, jež se mělo konat ve Švýcarsku, neuskutečnilo vůbec, příští rok se kvůli stejným okolnostem bude tento sportovní svátek konat v Bělorusku a Lotyšsku v netradičním pozdějším termínu od 21. května do 6. června. Potvrdila to v pondělí samotná Mezinárodní hokejová federace IIHF, v jejíž čele mimochodem zůstaně Švýcar René Fasel až do podzimu 2021.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Podle původního plánu chtěl René Fasel post šéfa IIHF opustit letos na podzim po dlouhých 26 letech ve funkci. O jeho nástupci, přičemž mezi kandidáty na něj byl mimo jiné i Petr Bříza, se mělo rozhodnout již letos v září, kdy se měl volební kongres IIHF konat v Petrohradě. Nakonec se ale kongres uskuteční až o rok později.

Co se týče příštího mistrovství světa, tak to mělo začít v roce 2021 již 7. května,, už před měsícem ale bylo jasné, že kvůli aktuální pandemii koronaviru se hokejová sezóna 2020/21 prodlouží a že se tak stane neobvyklá věc. Hokej bude k vidění i v červnu.

Připomeňme, že z nedávného losu skupin vyplývá, že se čeští hokejisté v příštím roce na MS ve skupině A hrané v Minsku utkají s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Běloruskem a Velkou Británií. V Rize se pak ve skupině B spolu střetnou Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie a Kazachstán.

Pondělní kongres IIHF také rozhodl o termínu pro MS žen, které se příští rok odehraje v Kanadě a to od 7. do 17. dubna. To se bude termínově krýt s další hokejovou akcí a to s MS hokejistů do 18 let (15. až 25. dubna). V srpnu 2021 pak závěrečným turnajem vyvrchoí kvalifikace na Zimní olympijské hry v Pekingu 2022. A není bez zajímavosti, že se jeden z ženských kvalifikačních turnajů bude koncem srpna příštího roku konat v Příbrami.

Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto! Letošní hokejové MS se bude konat pouze v Lotyšsku

02.02.2021 20:01 V úterý Mezinárodní hokejová federace IIHF konečně rozlouskla nejožehavější otázkzu posledních…

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama