Potvrzeno. Příští hokejová sezóna skončí až 6. června finálovým zápasem MS

Letos se kvůli koronavirové pandemii hokejové mistrovství světa, jež se mělo konat ve Švýcarsku, neuskutečnilo vůbec, příští rok se kvůli stejným okolnostem bude tento sportovní svátek konat v Bělorusku a Lotyšsku v netradičním pozdějším termínu od 21. května do 6. června. Potvrdila to v pondělí samotná Mezinárodní hokejová federace IIHF, v jejíž čele mimochodem zůstaně Švýcar René Fasel až do podzimu 2021.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Podle původního plánu chtěl René Fasel post šéfa IIHF opustit letos na podzim po dlouhých 26 letech ve funkci. O jeho nástupci, přičemž mezi kandidáty na něj byl mimo jiné i Petr Bříza, se mělo rozhodnout již letos v září, kdy se měl volební kongres IIHF konat v Petrohradě. Nakonec se ale kongres uskuteční až o rok později.

Co se týče příštího mistrovství světa, tak to mělo začít v roce 2021 již 7. května,, už před měsícem ale bylo jasné, že kvůli aktuální pandemii koronaviru se hokejová sezóna 2020/21 prodlouží a že se tak stane neobvyklá věc. Hokej bude k vidění i v červnu.

Připomeňme, že z nedávného losu skupin vyplývá, že se čeští hokejisté v příštím roce na MS ve skupině A hrané v Minsku utkají s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Běloruskem a Velkou Británií. V Rize se pak ve skupině B spolu střetnou Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie a Kazachstán.

Pondělní kongres IIHF také rozhodl o termínu pro MS žen, které se příští rok odehraje v Kanadě a to od 7. do 17. dubna. To se bude termínově krýt s další hokejovou akcí a to s MS hokejistů do 18 let (15. až 25. dubna). V srpnu 2021 pak závěrečným turnajem vyvrchoí kvalifikace na Zimní olympijské hry v Pekingu 2022. A není bez zajímavosti, že se jeden z ženských kvalifikačních turnajů bude koncem srpna příštího roku konat v Příbrami.

Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanadsko-americká NHL by se měla znovu rozehrát 1. srpna. A pouze ve dvou…

06.07.2020 16:09 Jak známo, kvůli koronavirové pandemii se musely pozastavit rozehrané ročníky na mnoha sportovních…

V příští sezóně bych mohl i jinde než za Kladno, připustil jeho majitel…

25.06.2020 17:19 Před nedávnem se hojně v tuzemském hokejovém zákulisí spekulovalo o tom, že by mohla stále hrající…

Král bude nadále pokračovat coby prezident Českého hokeje. Ve výkonném…

20.06.2020 15:30 Ve funkci určeného pro nejvyššího bosse českého hokeje dosud strávil dlouhých 12 let, teď si Tomáš…

Už se rozhodl. Jeden z nejzkušenějších hráčů extraligy Erat ukončuje…

19.06.2020 20:52 Byl jedním z nejzkušenějších tuzemských hokejistů, kteří mohli být českými fanoušky dosud spatřeni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy