Růžička potvrzen hlavním trenérem Hradce Králové i pro příští sezónu

Během předčasně ukončené extraligové sezóny 2019/20 přišel do Hradce Králové coby rovnocenný partner k dosavadnímu trenérovi východočeského klubu Tomáši Martincovi. Po jeho příchodu do Hradce se čím dál více začalo spekulovat, jak to bude s rolí právě Tomáše Martince, kterého se i sami hradečtí fanoušci zastávali, nyní je jasno. Klubové vedení rozhodlo o tom, že Vladimír Růžička bude pro příští sezónu koučem A-týmu, Tomáš Martinec bude v Hradci šéftrenérem mládeže.

Přidejte svůj názor

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba
doporučujeme

Bývalý úspěšný reprezentační nejen hráč, ale i trenér, si nyní musí vybrat svůj realizační tým. Dosud byli společně s tandemem Růžička-Martinec v realizačním týmu i asistenti Petr Svoboda a Aleš Krátoška. Tuto důležitou otázku kolem realizačního týmu muselo klubové vedení řešit kvůli aktuálnímu nouzovému stavu formou per rollam.

Připomeňme, že kapitán olympijských vítězů z Nagana, jenž přišel do trenérské funkce do Hradce Králové během minulé sezóny v říjnu 2019, působil v extralize naposledy na lavičce Chomutova, se kterým ale v sezóně 2018/19 nakonec z nejvyšší soutěže sestoupil. V následující sezóně pak působil coby konzultant v prvoligové Kadani.

Co se týče Tomáše Martince tak ten nadále ve východočeském klubu působit bude, ovšem už jako šéftrenér mládeže, přičemž podle klubového webu se řeší jeho možné angažmá v mládežnické reprezentaci.

Dodejme, že minulou sezónu mohou htradečtí hodnotit jako úspěšnou, přestože se Extraliga nedohrála. Právě Hradec Králové se totiž dokázal probojovat až do finále Ligy mistrů, v extralize se pak díky umístění na osmém místě dostali do předkola play off, které se ale kvůli známým okolnostem nedohrálo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Hokejové Znojmo se vrací po devíti letech z Rakouska do české soutěže.…

23.05.2020 10:31 V minulé sezóně svou licenci pro českou druhou ligu zapůjčili znojemští Orli Moravským Budějovicím,…

Češi si příští rok na MS zahrají běloruskou skupinu. Spolu se Slováky,…

21.05.2020 17:57 Hokejoví fanoušci musejí letos mistrovství světa konající se tradičně v květnu kvůli pandemii…

Držitel titulu mistra světa a olympijské medaile Hemský skoncoval s…

15.05.2020 15:45 I když svůj poslední zápas odehrál již před třemi lety a to v kanadsko-americké NHL v dresu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy