Šéf Českého hokeje Král má misi Miloše Říhy za úspěšnou. Prozradil, jak to bude dál

Přestože před touto sezónou 2019/2020 bylo jasné, že dohoda zní tak, že dosavadní reprezentační kouč Miloš Říha po letošním mistrovství světa ve Švýcarsku skončí a nahradí ho současný šéftrenér reprezentací Filip Pešán, poté, co Mezinárodní hokejová federace rozhodla o zrušení letošního světového šampionátu kvůli pandemii koronaviru, se rovířila debata o tom, zda by přeci jenom neměl ještě Miloš Říha dostat šanci do dalšího šampionátu a nekončit takovým hořkým způsobem. Prezident Českého hokeje Tomáš Král sice označil éru Miloše Říhy u reprezentačního A-týmu za úspěšnou, nadále s ním ale ve funkci nepočítá.

Miloš Říha je bývalý československý hokejista a současný český trenér. Od roku 2007 trénoval v ruských klubech Spartak Moskva, Atlant Mytišči a od sezony 2011/12 klub SKA Petrohrad. Z něj byl však v průběhu ročníku 2012/2013 nečekaně odvolán i přesto, že
doporučujeme

Loni se svými svěřenci jednašedesátiletý stratég Miloš Říha došel jen těsně pod vrchol. Po několika letech český národní tým opět bavil fanoušky svým hokejem, ale ani tentokrát to na cenný kov nestačilo, neboť mužstvo před rokem v Bratislavě skončilo nakonec čtvrté, když v boji o bronz nestačilo na Rusko.

Tomáš Král ale říká jasně, že od příští sezóny nastupuje k reprezentaci Filip Pešán a to i přes nevoli některých hokejových fanoušků. „I nadále platí, že Miloši Říhovi vyprší po sezoně dvouletá smlouva a reprezentaci převezme Filip Pešán. Na tom se nic nezměnilo," uvedl konkrétně pro Sport.cz.

I z ankety tohoto serveru vyplývá, že z 25 000 hlasujících by bylo pro setrvání Miloše Říhy v pozici trenéra národního týmu až 96,5 %. „Jsem rád, že se jeho působení setkalo s takovou odezvou. Musíme se ovšem řídit řády a podle nich má rozhodující slovo jedenáct členů výkonného výboru," tvrdí neoblomně Král a k hodnocení Miloše Říhy dodává: „Jako každý nováček na reprezentační střídačce si chvíli zvykal na rozdíly mezi prací v klubu a u národního mužstva. Celkově byla jeho mise úspěšná, ať už jde o mistrovství světa na Slovensku nebo o letošní ročník Euro Hocky Tour. A jsem přesvědčen, že i do Švýcarska bychom odjížděli s velkými ambicemi."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama