Skončí kouč Miloš Říha s hokejem úplně? Přišla ještě nabídka z Čeljabinsku

Chtěl na letošním světovém šampionátu v ledním hokeji se svým týmem vylepšit čtvrtou příčku z loňského mistrovství v Bratislavě a konečně tak tedy přivézt tolik kýženou medaili z mistrovství světa, ze které se Češi radovali naposledy v roce 2012. Protože se ale mistrovství světa, které se mělo letos konat ve Švýcrasku, zrušilo kvůli pandemii koronaviru a protože měl Miloš Říha podle původního plánu skončit ve funkci právě po tomto šampionátu, končí o něco dříve a o to více daleko hořkým způsobem. Není divu, že vážně přemýšlí o konci své trenérské kariéry a tedy úplném konci s hokejem, ovšem ještě mu přistála nabídka z Ruska. Vezme ji?

Miloš Říha je bývalý československý hokejista a současný český trenér. Od roku 2007 trénoval v ruských klubech Spartak Moskva, Atlant Mytišči a od sezony 2011/12 klub SKA Petrohrad. Z něj byl však v průběhu ročníku 2012/2013 nečekaně odvolán i přesto, že

"Národní mužstvo je pro mě priorita a trenérský vrchol. Spoustě vynikajících trenérů se to nepoštěstilo. Mám už na stole několik nabídek od klubů, hned jsem jim ale říkal, že nebudu s nikým komunikovat do té doby, než se po konci mistrovství světa definitivně rozhodne ohledně reprezentace. Přiznám se ale, že teď vůbec nevím, jestli svoji kariéru neukončím," řekl v rozhovoru pro Sport.cz kouč Miloš říha bezprostředně po zrušení letošního světového šampionátu.

V tom samém interview odpověděl na otázku, zda bude těžké skončit s hokejem nebo nadále ještě trénovat, následujícím způsobem: "Hlavně to teď musím trošku skousnout. Až pak se budu zabývat, jestli přijde nějaká slušná nabídka a jestli vůbec ještě budu mít sílu, abych šel někam daleko. Nechci teď dělat ukvapené závěry, vyhlašovat že končím a za nějaký čas to zase brát zpátky. To nemám rád. Možné je ale všechno, protože momentálně mnou cloumají opravdu velké emoce."

Nemá to skutečně Miloš Říha v těchto dnech jednoduché. O to spíš, když mu na stůl nyní přiletěla nabídka z ruské KHL, konkrétně z Čeljabinska. Tomuto ruskému celku se v letošní sezóně vůbec nedařilo, neboť ve Východní konferenci už byl horší jen Vladivostok, přičemž na kontě měl 56 bodů, tedy stejně jako Traktor. Vedení čeljabinského klubu se tak rozhodlo s koučem Vladimírem Jurzinovem mladším ukončit spolupráci. A jako o nástupci vážně uvažuje o Miloši Říhovi. Vedle něj se ještě klub zajímá i o Anvaru Gatjatulinovi, který s týmem v sezóně 2017/18 skončil na třetím místě.

Kdyby Miloš Říha přeci jenom tuto nabídku vzal, mohl by zde setkat se svými krajany, konkrétně s Lukášem Sedlákem, Tomášem Hýkou a i s reprezentačním gólmanem Romanem Willem, který se novým hráčem Čeljabinsku stane 1. května.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je osm mrtvých

20.09.2021 11:02 Osm mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informovaly tiskové agentury s…

O kolik porostou platy ve veřejné sféře? Maláčová chce dohodu do konce září

19.09.2021 14:30 Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

Dálnici D1 u Říčan zastavila vážná nehoda

20.09.2021 06:48 Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli…

Zemřel bývalý hokejista a trenér Ladislav Lubina. Podlehl rakovině mozku

14.09.2021 10:30 V noci na úterý opustila český hokej další osobnost. V pouhých 54 letech totiž zemřel bývalý…

Fanoušci se mohou radovat. Pod pěti kruhy se v Pekingu představí i hráči z…

03.09.2021 18:21 Po osmi letech se na hokejovém olympijském turnaji ukáží ti nejlepší hokejisté světa, tedy i ti z…

Spor mezi hokejovými experty. Po více než dvaceti letech končí v ČT Pavel…

17.08.2021 20:55 Svým hlasem doprovázel hokejové vysílání na obrazovkách České televize téměř 22 let a po tak dlouhé…

Související:

Právě se děje

reklama