Skončí kouč Miloš Říha s hokejem úplně? Přišla ještě nabídka z Čeljabinsku

Chtěl na letošním světovém šampionátu v ledním hokeji se svým týmem vylepšit čtvrtou příčku z loňského mistrovství v Bratislavě a konečně tak tedy přivézt tolik kýženou medaili z mistrovství světa, ze které se Češi radovali naposledy v roce 2012. Protože se ale mistrovství světa, které se mělo letos konat ve Švýcrasku, zrušilo kvůli pandemii koronaviru a protože měl Miloš Říha podle původního plánu skončit ve funkci právě po tomto šampionátu, končí o něco dříve a o to více daleko hořkým způsobem. Není divu, že vážně přemýšlí o konci své trenérské kariéry a tedy úplném konci s hokejem, ovšem ještě mu přistála nabídka z Ruska. Vezme ji?

Přidejte svůj názor

Miloš Říha je bývalý československý hokejista a současný český trenér. Od roku 2007 trénoval v ruských klubech Spartak Moskva, Atlant Mytišči a od sezony 2011/12 klub SKA Petrohrad. Z něj byl však v průběhu ročníku 2012/2013 nečekaně odvolán i přesto, že
doporučujeme

"Národní mužstvo je pro mě priorita a trenérský vrchol. Spoustě vynikajících trenérů se to nepoštěstilo. Mám už na stole několik nabídek od klubů, hned jsem jim ale říkal, že nebudu s nikým komunikovat do té doby, než se po konci mistrovství světa definitivně rozhodne ohledně reprezentace. Přiznám se ale, že teď vůbec nevím, jestli svoji kariéru neukončím," řekl v rozhovoru pro Sport.cz kouč Miloš říha bezprostředně po zrušení letošního světového šampionátu.

V tom samém interview odpověděl na otázku, zda bude těžké skončit s hokejem nebo nadále ještě trénovat, následujícím způsobem: "Hlavně to teď musím trošku skousnout. Až pak se budu zabývat, jestli přijde nějaká slušná nabídka a jestli vůbec ještě budu mít sílu, abych šel někam daleko. Nechci teď dělat ukvapené závěry, vyhlašovat že končím a za nějaký čas to zase brát zpátky. To nemám rád. Možné je ale všechno, protože momentálně mnou cloumají opravdu velké emoce."

Nemá to skutečně Miloš Říha v těchto dnech jednoduché. O to spíš, když mu na stůl nyní přiletěla nabídka z ruské KHL, konkrétně z Čeljabinska. Tomuto ruskému celku se v letošní sezóně vůbec nedařilo, neboť ve Východní konferenci už byl horší jen Vladivostok, přičemž na kontě měl 56 bodů, tedy stejně jako Traktor. Vedení čeljabinského klubu se tak rozhodlo s koučem Vladimírem Jurzinovem mladším ukončit spolupráci. A jako o nástupci vážně uvažuje o Miloši Říhovi. Vedle něj se ještě klub zajímá i o Anvaru Gatjatulinovi, který s týmem v sezóně 2017/18 skončil na třetím místě.

Kdyby Miloš Říha přeci jenom tuto nabídku vzal, mohl by zde setkat se svými krajany, konkrétně s Lukášem Sedlákem, Tomášem Hýkou a i s reprezentačním gólmanem Romanem Willem, který se novým hráčem Čeljabinsku stane 1. května.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Který z Čechů koupí švýcarský hokejový klub? Střelec z Nagana nebo snad…

26.03.2020 10:09 Švýcarský hokejový klub z Lausanne nabízí v těchto dnech zájemcům svůj většinový podíl a z českého…

Kontinentální hokejová liga předčasně ukončena. Gagarinův pohár letos…

25.03.2020 17:37 Nejen česká hokejová Extraliga, ale i Kontinentální hokejová liga nepozná letos svého vítěze a to…

Po předčasném konci extraligy předčasné rozvazování smluv. Svaz nabízí…

24.03.2020 18:48 Hokejová sezóna v Česku skončila předčasně a to, jak známo, kvůli pandemii koronaviru. Český hokej…

Šéf Českého hokeje Král má misi Miloše Říhy za úspěšnou. Prozradil, jak to…

23.03.2020 15:46 Přestože před touto sezónou 2019/2020 bylo jasné, že dohoda zní tak, že dosavadní reprezentační…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama