Slavný slovenský klub provedl radikální krok. Kvůli koronaviru tam skončili hráči i trenéři

Nejen v Česku skončila předčasně sezóna 2019/2020 nejvyšší hokejové soutěže. Kvůli aktuální pandemii koronaviru stejný předčasný konec potkal i slovenskou extraligu a stejně jako u nás, tak i u našich východních sousedů sahají kluby k finančním ústupkům. V předešlých dnech se mluvilo třeba o finančních ústupcích v Liberci a v Brně, nikdo z nich však nesáhl k tak drastickému opatření, jaká provedl jeden z nejslavnějších slovenských klubů a to Slovan Bratislava. Tento mistr Československa z roku 1979 a zároveň hned osminásobný slovenský mistr uvedlv úterý pozdě večer, že je nucen utlumit svou činnost a tak na základě rozhodnutí svých akcionářů skončí většina zaměstnanců klubu.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Právě s těmito zaměstnanci, rozumějme hráči A-týmu a také někteří členové realizačního týmu, tak tedy klub neprodlouží smlouvu. Akvionáři v tomto kroku vidí jedinou možnost, jak existenci klubu zachránit.

Kromě toho se vedení klubu k poslednímu březnu rozhodlo ukončit všechny dodavatelské a markentingově-obchodní smlouvy, neboť ty by nešly ze strany klubu kvůli pandemii koronaviru plnit a vznikly by tak tím výdaje. „Akcionáři klubu museli přikročit k těmto opatřením v zájmu záchrany existence samotného klubu. Předčasné ukončení sezony má na klub, podobně jako na velkou většinu sportovních klubů na Slovensku a ve světě, devastační důsledky," stojí v klubovém prohlášení na webových stránkách Slovanu Bratislava.

Jelikož se stejně jako v případfě české extraligy kvůli pandemii koronaviru neuskuteční na Slovensku play-off, bratislavský klub tak už ohadl finanční ztrátu, která právě neuskutečněním vyřazovací části extraligy vznikne. V případě, že by se play-off hrálo, počítal klub se zisky především z domácích zápasů, přičemž se očekávalo, že by desetitisícový stadion Ondreje Nepely. „Ta ztráta se pohybuje na úrovni 1,1 milionu eur (zhruba třicet milionů korun ). Jde zejména o ušlé příjmy ze vstupného, pronájmu VIP lóží, jakož i nenaplněných marketingových a sponzorských smluv," prozrazuje bratislavský Slovan a pokračuje: „Slovan Bratislava byl jedním z mála sportovních klubů na Slovensku, který důsledně dodržoval Zákon o sportu a hráči A mužstva byli zaměstnanci klubu. Klub chce všechny své pracovně-právní vztahy vůči hráčům i zaměstnancům vypořádat v plném rozsahu."

Přestože s většinou hráčů a realizačního týmu klub smlouvy neprodlouží, neznamená to, že s nimi nemá zájem nadále spolupracovat. „Klub by rád nabídl hráčům spolupráci, jakmile bude jednoznačně jasné, v jakém časovém horizontu bude možné obnovit hokejovou činnost před startem další sezony extraligy," dodal klub.

Připomeňme, že k úternímu večeru bylo na Slovensku evidováno 363 lidí nakažených koronavirem, přičemž na nemoc COVID-19 má s největší pravděpodobností zemřel první člověk.

Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy