Smlouva mezi Českým hokejem a NHL zaručuje klubům odstupné až 6,5 milionu korun

V úterý uzavřel tuzemský hokejový svaz pod oficiálním názvem Český hokej s kanadsko-americkou soutěží NHL smlouvu upravující pravidla a finanční podmínky během přestupů hráčů z Česka právě do zámoří. Nahradila tak smlouvu z roku 2013, jež měla původně končit po skončení sezóny 2019/20, nově ale bude ještě platit i pro sezónu 2020/21.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Pokud nějaký hráč přestoupí přímo z tuzemské extraligy dom kanadsko-americké NHL, získají extraligové kluby podle nyní nově uzavřené smlouvy 260 000 dolarů (v přepočtu 6,5 milionu korun) a pokud dojde k takzvanému nepřímému přestupu, přiteče českým klubům 30 000 dolarů (754 000 korun). V případě, že by během léta přestoupilo do zámoří z Česka více než 10 hokejistů, základní částka by se pak zvýšila na 350 000 dolarů (8,8 milionů korun).

S kanadsko-americkou NHL v předešlých dnech jednaly i další evropské země, ovšem aktuální pandemie koronaviru, která mimo jiné způsobila i přerušení NHL, jednání o podmínkách smlouvy mezi oběma stranami zkomplikovalo. "Chtěli jsme docílit vyššího plnění, ale momentálně se smlouva ocitla z pohledu NHL na vedlejší koleji. Dostali jsme tak nabídku na prodloužení původní sedmileté smlouvy, s čímž souhlasilo všech čtrnáct extraligových klubů a smlouvu jsme tak podepsali," sdělil České tiskové kanceláři (ČTK) svazový generální sekretář Martin Urban.

Vedle české extraligy se s NHL na nových podmínkách smlouvy o přestupech hráčů mezi Evropou a zámořím dohodly i Bělorusko, Dánsko, Finsko, Francie, Lotyšsko, Německo, Norsko, Rakousko, Slovensko, Švédsko a Velká Británie. Stejně tak nově i Švýcarsko. "V minulosti jsme mezi účastníky smlouvy chyběli a přicházeli tak o značné finanční prostředky. Po několikaletém úsilí se smlouvu podařilo uzavřít v roce 2013, přičemž naše kluby získaly od té doby za přestupy hráčů téměř 260 milionů korun," připomněl samotný prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Témata: hokej | NHL | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Hokejové Znojmo se vrací po devíti letech z Rakouska do české soutěže.…

23.05.2020 10:31 V minulé sezóně svou licenci pro českou druhou ligu zapůjčili znojemští Orli Moravským Budějovicím,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy