Tohle extraliga ještě nezažila. Vítkovice potrestaly svého hráče za mobil na ledě

Pořád se najde na světě a především pak v Česku něco, co člověk do té doby nikdo neviděl. Třeba ztracený mobilní telefon na ledě během hokejového zápasu. Přesně taková skutečnost přiměla rozhodč v pátek přerušit duel 48. kola Tipsport extraligy mezi Plzní a Vítkovicemi. Nikdo se k telefonu moc neměl a nejprve skončil na plzeňské střídačce. Nakonec vyšlo najevo, že mobil, na kterém zřejmě před tím než ho daný hráč ztratil něco sledoval, patřil vítkovickému Janu Hruškovi, jemuž měl během utkání vypadnout z kalhot. Podle slov samotného hokejisty šlo o nešťastnou náhodu, že mu mobil zapadl o přestávce do výstroje, pokuta ho ale i tak neminula. Dle vítkovického klubu tím hráč totiž porušil interní předpisy.

Hokej. Ilustrační fotografie.
doporučujeme

"Celý tenhle incident mě mrzí. Mobilní telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, rozhodně na něj nemám na kalhotách nějakou kapsu nebo něco podobného. Zapadl mi do výstroje nešťastnou náhodou o přestávce, já si toho nevšiml a nevědomky jsem s ním ve výstroji odešel na led," uvedl k bizarnímu incidentu během zápasu Hruška.

Vše se událo ve 22. minutě utkání, kdy rozhodčí Pavel Hodek přerušil zápas a sám byl překvapen, co na ledě vidí. Přístroj Hruškovi podle všeho vypadl z výstroje během jeho prvního střídání po návratu z první přestávky. "Naštěstí na něj nikdo nenajel a nezranil se o něj," řekl ještě Hruška, jehož musel potěšit i ten fakt, že samotný mobil taktéž přežil bez úhony.

Sotva duel mezi Plzní a Vítkovicemi skončil, na sociálních sítích už tehdy bylo jasné, co je jejich největším hitem. Právě tento incident se ztraceným mobilem. Vedení vítkovického klubu se za něj veřejnosti omluvilo: "Došlo k nešťastné náhodě, která se ale přihodit jednoznačně neměla. I v našem interním disciplinárním řádu je, že mobilní telefon do kabiny během zápasu či tréninku nepatří. Samozřejmě s ohledem na to je absolutně nepřípustné, aby hráč měl mobilní telefon u sebe ve výstroji přímo na ledě."

Podle samotného sportovního ředitele Vítkovic Romana Šimíčka pak Hruška za to zaplatí pokutu. Jak velkou, nesdělil. "Věřím, že to bude výstrahou i pro ostatní," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hokejový Liberec se žádostí neuspěl. Fanoušci ani s testy nebudou moct na…

02.04.2021 12:35 Alespoň v omezeném počtu a samozřejmě s negativními testy. Tak chtěl hokejový Liberec dosáhnout…

Hokejisty Brna už v příští sezóně Libor Zábranský jako kouč nepovede

25.03.2021 22:10 Jen pár hodin po vyřazení hokejistů Brna z letošního play-off Tipsport extraligy poté, co je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama