Trápící se Pardubice má nově pozvednout Král. Ve spolupráci se Sýkorou a Rolinkem

Hokejové Pardubice měly před touto sezónou 2020/21 velké ambice, zvláště poté, co do východočeského klubu přišel nový majitel Petr Dědek. Ten si představoval, že pardubický kádr bude hrát úplně jiný hokej a že se tak nebude nacházet na chvostu extraligové tabulky jako nyní. Právě skutečnost, že je tomu přesně naopak, tak přiměla Petra Dědka k tomu, aby v sobotu rozhodl o změně realizačního týmu. Klubové vedení tak tedy odvolalo nejen dosavadního kouče Milana Razýma, ale i jeho dva asistenty Michala Mikesku a Petra Čáslavu. Novým hlavním trenérem se naopak stává Richard Král, který bude mít za své pobočníky legendy pardubického hokeje Petra Sýkoru a Tomáše Rolinka.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Členem nového realizačního týmu pardubického Dynama bude mimo jiné i bývalý obránce David Havíř, který doposud pracoval u pardubického dorostu. Někdejší vyhlášený pardubický kanonýr Petr Sýkora bude tedy dalším asistentem, jenž bude mít na starost indivviduální dovednosti hráčů a skauting. Tomáš Rolinek, kapitán posledních mistrů světa z roku 2010, jenž začátkem listopadu ukončil hráčskou kariéru, zase bude týmovým manažerem.

„Mám velkou radost, že se podařilo složit trenérský tým utvořený z pardubických legend a srdcařů, kteří udělají všechno pro úspěch. Držím palce a přeji hodně štěstí," uvedl v prohlášení ke změnám v týmu většinový vlastník Dynama Petr Dědek. „Milan Razým, Michal Mikeska a Petr Čáslava odvedli velký kus práce při loňské záchraně extraligy, za což jim patří velký dík. Bohužel se nepovedl start do nové sezony i třeba kvůli absencím několika zkušených hráčů. Nicméně nejsme spokojení s herním projevem týmu, a proto dochází k tomuto kroku," doplnil ho pak ještě sportovní ředitel Dušan Salfický.

Pro Richarda Krále to nebude první angažmá v roli trenéra Pardubic. Právě v této funkci v tomto klubu působil už v sezóně 2015/16, kdy se tak stal nástupcem Miloše Říhy mladšího. Jenže tehdy tam dlouho nevydržel,  za pouhé tři měsíce byl vyměněn Peterem Draisaitlem. V realizačním týmu pardubického "áčka" se pak Král objevil ještě předminulou sezónu, kdy byl asistentem, další dvě sezóny měl na starost především tamní juniory. Kromě toho je pak ještě šéftrenérem Akademie Českého hokeje v Pardubicích.

Po pěti letech se tak tedy Richard Král opět vrací k pardubickému kormidlu coby hlavní trenér. „Je to očekávání a bude to těžké. Zápasů je opravdu hodně, třikrát týdně hrajeme, bude to zápřah. Ale zároveň je to výzva a já se na ni těším. Mám k sobě super kluky a věřím, že tým bude fungovat a že to půjde," uvedl Král a pokračoval: „Teď je nejvíce potřeba zapracovat na hlavách hráčů. Zvedli se vydařeným koncem loňské sezony, nyní jsou ale zase dole. Známe to všichni dobře i z našich hráčských kariér."

Co se týče jeho předchůdce, devětapadesátiletého stratéga Milana Razýma, tak ten se objevil na lavičce Východočechů během loňského prosince, kdy nahradil Radka Bělohlava. Minulá sezóna taktéž nebyla z pohledu pardubického bůhvíjaká, přesto se Razýmovi klub v extralize udržet podařilo a to i za cenu toho, že se mu muselo objevit na čele mnoho nových vrásek. Nyní je Ryzým prvnímm odvolaným trenérem v extraligovém ročníku 2020/21.

Pro Krále teď čeká pikantní trenérská premiéra. Pardubice se totiž v neděli utkají s Třincem, kde právě Král mezi lety 1995 až 2005 coby hráč působil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vedle testování na koronavirus i testy na drogy a doping. Tím vším si…

21.11.2020 16:51 Hokejisté Pardubic neprocházejí v posledních dnech zrovna tím nejlepším obdobím. V extralize zatím…

Z Minsku do Moskvy? Šéf IIHF Fasel už má plán B v otázce pořadatelství…

19.11.2020 23:10 Nečekaný zvrat přichází v otázce pořadatelství hokejového mistrovství světa v příštím roce. To se…

Nejen fotbal, ale i hokej v Česku chce hrát. Král s Řezníčkem poslali…

31.10.2020 17:07 Několik dní poté, co poslali otevřený dopis českému premiérovi kapitáni fotbalové Sparty, Slavie a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama