Trápící se Pardubice má nově pozvednout Král. Ve spolupráci se Sýkorou a Rolinkem

Hokejové Pardubice měly před touto sezónou 2020/21 velké ambice, zvláště poté, co do východočeského klubu přišel nový majitel Petr Dědek. Ten si představoval, že pardubický kádr bude hrát úplně jiný hokej a že se tak nebude nacházet na chvostu extraligové tabulky jako nyní. Právě skutečnost, že je tomu přesně naopak, tak přiměla Petra Dědka k tomu, aby v sobotu rozhodl o změně realizačního týmu. Klubové vedení tak tedy odvolalo nejen dosavadního kouče Milana Razýma, ale i jeho dva asistenty Michala Mikesku a Petra Čáslavu. Novým hlavním trenérem se naopak stává Richard Král, který bude mít za své pobočníky legendy pardubického hokeje Petra Sýkoru a Tomáše Rolinka.

Hokej, ilustrační foto

Členem nového realizačního týmu pardubického Dynama bude mimo jiné i bývalý obránce David Havíř, který doposud pracoval u pardubického dorostu. Někdejší vyhlášený pardubický kanonýr Petr Sýkora bude tedy dalším asistentem, jenž bude mít na starost indivviduální dovednosti hráčů a skauting. Tomáš Rolinek, kapitán posledních mistrů světa z roku 2010, jenž začátkem listopadu ukončil hráčskou kariéru, zase bude týmovým manažerem.

„Mám velkou radost, že se podařilo složit trenérský tým utvořený z pardubických legend a srdcařů, kteří udělají všechno pro úspěch. Držím palce a přeji hodně štěstí," uvedl v prohlášení ke změnám v týmu většinový vlastník Dynama Petr Dědek. „Milan Razým, Michal Mikeska a Petr Čáslava odvedli velký kus práce při loňské záchraně extraligy, za což jim patří velký dík. Bohužel se nepovedl start do nové sezony i třeba kvůli absencím několika zkušených hráčů. Nicméně nejsme spokojení s herním projevem týmu, a proto dochází k tomuto kroku," doplnil ho pak ještě sportovní ředitel Dušan Salfický.

Pro Richarda Krále to nebude první angažmá v roli trenéra Pardubic. Právě v této funkci v tomto klubu působil už v sezóně 2015/16, kdy se tak stal nástupcem Miloše Říhy mladšího. Jenže tehdy tam dlouho nevydržel,  za pouhé tři měsíce byl vyměněn Peterem Draisaitlem. V realizačním týmu pardubického "áčka" se pak Král objevil ještě předminulou sezónu, kdy byl asistentem, další dvě sezóny měl na starost především tamní juniory. Kromě toho je pak ještě šéftrenérem Akademie Českého hokeje v Pardubicích.

Po pěti letech se tak tedy Richard Král opět vrací k pardubickému kormidlu coby hlavní trenér. „Je to očekávání a bude to těžké. Zápasů je opravdu hodně, třikrát týdně hrajeme, bude to zápřah. Ale zároveň je to výzva a já se na ni těším. Mám k sobě super kluky a věřím, že tým bude fungovat a že to půjde," uvedl Král a pokračoval: „Teď je nejvíce potřeba zapracovat na hlavách hráčů. Zvedli se vydařeným koncem loňské sezony, nyní jsou ale zase dole. Známe to všichni dobře i z našich hráčských kariér."

Co se týče jeho předchůdce, devětapadesátiletého stratéga Milana Razýma, tak ten se objevil na lavičce Východočechů během loňského prosince, kdy nahradil Radka Bělohlava. Minulá sezóna taktéž nebyla z pohledu pardubického bůhvíjaká, přesto se Razýmovi klub v extralize udržet podařilo a to i za cenu toho, že se mu muselo objevit na čele mnoho nových vrásek. Nyní je Ryzým prvnímm odvolaným trenérem v extraligovém ročníku 2020/21.

Pro Krále teď čeká pikantní trenérská premiéra. Pardubice se totiž v neděli utkají s Třincem, kde právě Král mezi lety 1995 až 2005 coby hráč působil.

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Česko na MS v hokeji končí. Po prohře 0:1 s Finskem jede domů

03.06.2021 21:46 Aktualizováno Klíčový duel dnes měl před sebou český národní hokejový tým. Ve čtvrtfinále mistrovství světa v…

Slováci končí na MS po souboji s USA, rozhodla první třetina. Němci díky…

03.06.2021 20:49 Ve čtvrtek jsou po volném středečním dni na programu letošního mistrovství světa nejdůležitější…

O účastnících čtvrtfinále MS je rozhodnuto. Domácí Lotyši na šampionátu…

02.06.2021 10:20 Poté, co hokejisté Kanady o úterním poledni nezvládli duel s Finskem, se kterým nakonec až na…

Rusové si pohráli s bezzubými Bělorusy 6:0. A dalším jejich soupeřem bude…

02.06.2021 10:10 Že Rusové ovládli právem skupinu A, to ukázali ve svém posledním zápase před vyřazovací částí. V…

Češi na závěr skupiny deklasovali Slováky a končí na třetím místě

01.06.2021 17:30 Aktualizováno Úkol zněl jasně. Češi měli od pondělí jistý postup do čtvrtfinále, pokud by ale porazili Slováky v…

Česko míří do čtvrtfinále. Rusové zdolali Švédy na nájezdy a poslali je…

01.06.2021 00:01 Na výsledek tohoto duelu čekali nejen švédští hokejoví fanoušci, ale především i ti čeští. Poté, co…

Související:

Právě se děje