V příští sezóně bych mohl i jinde než za Kladno, připustil jeho majitel Jágr

Před nedávnem se hojně v tuzemském hokejovém zákulisí spekulovalo o tom, že by mohla stále hrající hokejová legenda Jaromír Jágr v příští sezóně nastupovat střídavě za pražskou Spartu, což by bylo považováno za senzaci. Takovýto krok by pomohl nejen Spartě, na kterou by v O2 Aréně tak chodilo více lidí, ale pochopitelně i Jágrovu Kladnu, které trápí nelichotivá finanční situace zvláště poté, co po předešlé sezóně 2019/20 sestoupila z extraligy do Chance ligy. A právě proto, aby pomohl kladenským Rytřům, je Jaromír Jágr ochotný v příští sezóně nastupovat i za jiný klub než právě za Kladno.

Jágr, Jaromír
doporučujeme

"Kdybychom byli zajištěným klubem a neměli žádné starosti, tahle myšlenka by v mé hlavě vůbec nebyla. Jenže bohužel nemám na starosti jen sebe a jako majitel Rytířů jsem zodpovědný za celý klub, včetně jeho mládeže," řekl k tomu Jágr a pokračoval: "Kdybych řešil jen sám sebe, tak už hokej dávno nehraju. Musím se pokusit sehnat co nejvíc peněz. Nejsem člověk, který by si řekl, že musím hrát jen za Kladno. Musím si dát dohromady plusy a minusy."

"Dokážu si představit, že bych hrál v jiných barvách, ale jen proto, že by z toho profitovali Rytíři. Podmínkou by bylo, že v nejdůležitější části sezony, tedy v play-off, bych hrál jen za Kladno. Jakákoliv spolupráce s extraligovým klubem by tak končila v lednu," netají se dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana tím, že mu  jde především o to, aby na tom bylo dobře finančně jeho Kladno.

Ke svému případnému střídavému angažmá ve Spartě Jágr uvedl, že si není úplně jist, jak by právě tento jeho krok nesli kladenští fanoušci. "Samozřejmě to vnímám. Kladenský klub ale beru jako své dítě, ke kterému mám zodpovědnost. Jestli je tady otázka života a smrti, přežití a nepřežití, čímž neříkám, že konkrétně je, musíš se prostě rozhodnout jinak, než by ses rozhodoval v běžné situaci," nechal se slyšet držitel dvou Stanley Cupů.

Pořád ale platí, že stále není jisté to, zda bude vůbec Jágr pokračovat ve své hráčské kariéře i v příští sezóně. "Pokud ano, chci hrát tak, abych se za své výkony nemusel stydět. Abych měl pocit, že když nastupuju, jsem přínosem. Ne na obtíž. Nechci, aby se mi lidi smáli a pomlouvali mě," řekl slavný hokejista, jenž v poslední extraligové sezóně zaznamenal za Kladno celkem 38 bodů (15 branek a 14 asistencí).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama