Vladimír Růžička se vrací na extraligovou scénu. Do svých služeb ho povolal Hradec

V tuzemském hokejovém zákulisí se o tom šuškalo posledních několik dní s tím, že o jeho služby stojí nejméně dva extraligové kluby a to Litvínov a Hradec Králové. Nakonec zvítězila druhá jmenovaná varianta, nebot v Litvínově coby kouč zůstal navzdory všem spekulacím Jiří Šlégr. Vladimír Růžička, jenž dosud působil jako konzultant v prvolugové Kadani poté, co skončil v Chomutově, se kterým se letos na jaře neudržel v extralize, se tedy nakonec objeví na lavičce Hradce Králové, přičemž ani tam dosavadní trenér Tomáš Martinec kupodivu nekončí. Oba totiž budou tvořit hned trenérské duo.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

K příchodu Vladimíra Růžičky do realizačního týmu Hradce Králové sáhlo klubové vedení i přesto, že se proti němu v předešlých zápasech ohradili svými transparenty fanoušci tohoto klubu. Pro šestapadesátiletého kouče je to tak návrat do extraligy poté, co v ní v minulosti působil jako trenér pražské Slavie a naposledy i Chomutova, se kterým však po minulé sezóně 2018/19 sestoupil do druhé české nejvyšší hokejové soutěže. O tom, že to je bývalý vynikající útočník, jenž s reprezentací coby hráč byl u zlatého Nagana 1998 a jenž coby trenér s národním týmem došel ke zlatům (2005 a 2010), snad netřeba dlouze mluvit.

Jak úspěšná bude nyní jeho spolupráce s dosavadním hlavním koučem Hradce Tomášem Martincem, to záleží i na tom, jestli se oba dokáží shodnout na směru, jakým se hradecký hokej vydá. Jedním z nejbližších úkolů pak pro tuto duo bude, vybrat si své nové spolupracovníky do realizačního týmu.

Poprvé se jejich spolupráce naplno ukáže v pátek v duelu proti Vítkovicím a klubové vedení si od ní slibuje nejen zlepšené výsledky, ale i herní projev východočeského mužstva. "Spoléhám se na pracovitost, loajalitu a oddanost klubu v osobě Tomáše Martince, doplněnou talentem a obrovskou zkušeností Vládi Růžičky. Domnívám se, že jsme vytvořili nejsilnější trenérský tandem v extralize. Věřím, že budoucnost potvrdí správnost tohoto rozhodnutí," řekl konkrétně Miroslav Schön, prezident a spolumajitel klubu.

Právě probíhající sezóna 2019/2020 sice z pohledu Hradce nezačala špatně, vždyť z prvních pěti zápasů vyhráli hned čtyři, v následujících pěti duelech vyzněla ale bilance přesně naopak, přičemž tak z nich získali pouhé tři body. Kromě extraligy bojují hradečtí i na scéně hokejové Ligy mistrů, kde se jim podařilo vyhrát skupinu a bude se tak účastnit play-off. Přesto všechno se nakonec přeci jen Růžička stal členem hradeckého realizačního týmu a neodvrátila to ani výhra Východčechů v posledním extraligovém zápase nad úřadujími mistři z Třince 1:0 po samostatných nájezdech. Aktuálně se Hradec nachází na šestém místě tabulky se sedmibodovou ztrátou na první Brno.

Změna v čele realizačního týmu Hradce je již třetí takovou změnou od začátku letošního extraligového ročníku 2019/2020. Nejprve byl vyměněn kouč Pardubic Ladislav Lubina, po kterém tam kormidlo převzal jeho dosavadní asistent Radek Bělohlav, minulý týden pak změnu hklásili ve Zlíně, kde Antonína Stavjaňu nahradil navrátilec Robert Svoboda.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát…

18.01.2021 13:12 Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama