Výkonný výbor téměř jednomyslně nechal Tomáše Krále ve funkci. Přesto skončí v červnu

Ve středu se konala řádná schůze výkonného výboru Českého hokeje, která se měla původně konat v polovině října. Vzhledem ke skutečnostem, které se v souvislosti s možnou spoluprací současného svazového šéfa Tomáše s vojenskou kontrarozvědkou StB zveřejnily v předešlých dnech ve sdělovacích prostředcích, se ale tato řádná schůze posunula na tento týden ve středu. Právě na ní se tak rozhodovalo o budoucnosti Tomáše Krále ve funkci prezidenta svazu a výsledek je nakonec následující: z desetičenného výboru byl pouze jeden proti tomu, aby ve své funkci nadále setrval. Tomáš Král se ale pak i přesto z osobních důvodů rozhodl ve své funkci skončit již v červnu příštího roku.

Tomáš Král (vlelo), šéf českého hokeje

Na pondělní tiskové konferenci, na které Tomáš Král vysvětloval svou přelistopadovou spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou StB, na kterou přišli minulý týden redaktoři deníku Sport ve spolupráci s historikem Petrem Blažkem z Ústavu pro studium totalitních režimů, sám Tomáš Král uvedl, že svolal na tento týden ve středu řádnou schůzi výkonného výboru, jež se měla původně konat až 14. října.

Na ní bylo prvním bodem hlasování výkonného výboru o setrvání Tomáše Krále ve funkci svazového prezidenta. K tomu, aby Tomáš Král skončil ve své funkci, bylo potřeba dvoutřetinová větčina z desetičlenného výboru. Nakonec ale byl v tajném hlasování pro konec Tomáše Krále pouze jeden člen. "Jeden člen byl pro, aby Tomáš Král ve funkci skončil, devět bylo proti," uvedl konkrétně Miroslav Faměra, jenž byl na jednání přítomen coby nezávislý právní expert.

Nutno dodat, že se tohoto výkonného výboru, který tentokrát řídil jeden z viceprezidentů svazu Petr Bříza, Tomáš Král pochopitelně tentokrát nezúčastnil, byl akorát v jiné místnosti, aby tak kdyžtak zodpověděl členům výboru některé otázky. Členové výboru pak také dostali k dispozici třiadvacetistránkový spis, který si vedla tehdejší StB na Tomáše Krále.

Mluvčí svazu Zdeněk Zikmund taktéž na tiskové konferenci po středečním hlasování uvedl, že se tohoto jednání výkonného výboru zúčastnila i generální ředitelka společnosti BPA Jana Obermajerová, aby informovala členy výboru o tom, jak se ke kauze kolem Tomáše Krále staví partneři svazu. Ti vyslovili Královi jednoznačnou podporu.

Nakonec ale i tak přišlo překvapení. Král totiž přeci jenom do konce své mandátu nevydrží. „Tomáš král poděkoval členům VV za důvěru a je přesvědčen, že se každý rozhodoval bez vnějších vlivů, pouze na základě osobního názoru a stanoviska. Na závěr členy VV informoval, že přes vyjádřenou důvěru z vlastního rozhodnutí skončí ve funkci na hodnotící konferenci Českého hokeje v červnu 2022," uvedl mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Ten taky představil tři priority, které budou pro Tomáše Krále zásadní v jeho zbývajícím mandátu. „Zaprvé předání řízení extraligy Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje, zadruhé řešení kritizovaných tabulek v českém hokeji a zatřetí nastartování bezprostředních příprav před MS v ledním hokeji 2024, které budou hostit Praha s Ostravou," dodal Zikmund.

Hokejový Zlín už zná nové trenéry. Svobodu nahrazuje Jenáček spolu s Robem

12.10.2021 20:18 Novým koučem hokejového Zlína se nakonec stane ten dočasný po nedávno rezignujícím Robertu…

Veletoče v ruském hokeji. Nejprve oznámili Znaroka, novým koučem sborné je…

29.09.2021 11:17 Ještě před víkendem oznámil šéf ruské hokejové federace Vladislav Treťjak oznamoval veřejnosti, že…

Hokejová extraliga hlásí první trenérskou změnu v sezóně. U Zlína končí…

28.09.2021 13:47 Protože hokejisté Zlína získali po osmi zápasech pouhých pět bodů, rozhodl sena svůj post hlavního…

První pracovní den pro šéfa IIHF Tardifa: připustil Hry bez Číny a…

28.09.2021 10:53 Na Zimních olympijských hách 2022, které se budou konat v Pekingu, by se mohla uskutečnit hokejový…

O budoucnosti Krále ve funkci prezidenta svazu rozhodne výbor. Sám…

27.09.2021 15:04 Aktualizováno Od středy minulého týdne žije ve veřejném prostoru svým životem zjištění redaktorů deníku Sport o…

Petr Bříza přeci jenom slaví úspěch. Stal se prvním místopředsedou IIHF

25.09.2021 15:18 Šéfem Mezinárodní hokejové federace IIHF se český funkconář Petr Bříza sice nestal, ale po sobotním…

Šéfem Mezinárodní hokejové federace Petr Bříza nebude. Francouz Tardif…

25.09.2021 11:51 Aktualizováno V sobotu se na kongresu Mezinárodní hokejové federace IIHF v Petrohradu rozhodouje o tom, kdo se…

Jak kauzu kolem šéfa českého hokeje Krále hodnotí partneři? Vyjadřovat se…

24.09.2021 21:51 V posledních dnech se do veřejného prostoru dostala kauza současného šéfa českého hokeje Tomáše…

O víkendu se volí nový šéf Mezinárodní hokejové federace. Nahradí Fasela…

24.09.2021 16:04 Již tento týden se nejen hokejová veřejnost dozví jméno nového šéfa Mezinárodbní hokejové federace…

"Dal bych za něj ruku do ohně." Bývalý nadřízený major Tomáš Krále se šéfa…

24.09.2021 10:52 Během tohoto týdne redaktoři deníku Sport přišli se zjištěním, že krátce před listopadem 1989 měl…

Související:

Právě se děje

reklama