Zábranský se vrací k brněnské Kometě. Nahrazuje Fialu, jenž rezignoval po debaklu

Na lavičku hokejového Brna se po nedělní rezignaci dosavadního kouče Jihomoravanů Petra Fialy vrací majitel tohoto klubu Libor Zábranský. Ten naposledy klub jako trenér vedl od února 2016 do konce minulé sezóny, ve které útočil na zlatý hattrick v tuzemské nejvyšší extraligové soutěži, jenže v play-off letos na jaře ztroskotalo Brno v semifinále na Liberci. "Je to reakce na odstoupení pana Fialy, který po nedělním zápase rezignoval. Jiné řešení se v tuto chvíli pro Kometu nenabízelo. Věřím, že společně s asistenty dokážeme klukům pomoct a že se zase vrátíme na vítěznou vlnu," sdělil veřejnosti v pondělí jinak majitel Komety Brno Zábranský.

Libor Zábranský, staronový kouč a majitel brněnské Komety
doporučujeme

Když brněnská Kometa v rámci 19. kola hokejové Tipsport extraligy prohrála s Karlovými Vary před domácím publikem vysoko 2:7 a podtrhla tak své nepovedené výkony poslední doby, bylo téměř jasné, že ke změně na trenérském postu dojde. "Poslední třetina (duelu s Karlovými Vary) nebyla hodná jména Komety. Pro mě to byl poslední signál k tomu, abych odstoupil," zaznělo po nedělním utkání z úst již bývalého kouče mužstva Petra Fialy.

Ten se po zápase vracel i k dalším nezvládnutým zápasům Brna, ve kterých dokonce celkem jasně vedlo, jako tomu bylo proti Spartě v Praze, kde Jihomoravané vedi 4:1, nebo v pátek proti Vítkovicím, nad kterými vedli 3:0 a přesto prohráli. "Tam to byl totální propadák," nechal se slyšet Fiala a pokračoval: "Pořád jsem měl v hlavě, že nehrajeme to, na co tým má. Ale nesmí tam být takové výkyvy." zdůraznil.

Postěžoval si pak, že neměl dostatečnou podporu ani ze strany svých svěřenců. "Kdyby za mnou šli, asi bych to nepokládal."

Dodejme, že Fiala během dosavadních devatenácti zápasů byhrál devět a celkem získal klub pod jeho působením 33 bodů. Teď klub potkala hned pětizápasová šňůra porážek, kvůli čemuž se tak Kometa ocitla až na sedmém místě extraligové tabulky.

Co se týče týče dalších členů realizačního týmu, tak Zábranskému budou pomáha jeho dosavadní členové Kamil Pokorný a Jiří Horáček, jenž se tak přesune z pozice videokouče.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopad Prymulových omezení na sportovních akcích: hokejová extraliga…

23.09.2020 19:16 Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestraník za hnutí ANO) oznámil ve středu nová…

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama